Reklam Alanı
Oyun 1

Blizzard Hile Kullananlara Acımıyor

Geçtiğimiz hafta resmi olarak yayınlanan online FPS aksiyon oyunu Overwatch’a olan ilgi bir hayli büyük. Beta süresinde bile milyonlara ulaşmayı başaran oyunun çıkışı, oyun piyasasını altüst etti. Birçok kişinin beğenerek oynadığı oyunda hile kullanımları yavaş yavaş artmaya başladı.

Birçok çevrimiçi oyunda karşılaşılan hile sorunu maalesef ki bu oyunda da kendini göstermeye başlıyor. Geliştirici firmaların tüm önlemlerine rağmen hile korumalarını aşmayı başaran hile yapımcıları, oyunun tüm zevkini bozuyor. Geliştirici firmalar hilecilere karşı biraz daha toleranslı yaklaştığı için insanlar hile kullanmaktan çekinmiyor.

Blizzard ise bu konuda tam tersi bir politika uyguluyor. Yaklaşık olarak 150 TL‘ye satılan oyunda perma yani kalıcı ban yiyerek tüm paranızı çöpe atmış oluyorsunuz. Blizzard hile kullanan oyuncuları 3 kere uyardıktan sonra kalıcı ban ile tamamen uzaklaştırıyor. Birçok oyunda haftalık ve aylık banlar ile geçiştirilen hile süreci Overwatch’da kalıcı ban olarak gerçekleşiyor. Şuana kadar yaklaşık olarak 2200 oyuncuyu kalıcı olarak oyundan uzaklaştıran yetkililer, kalıcı banların hile kullanımı bitene kadar devam edeceğini vurguladı.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

“Blizzard Hile Kullananlara Acımıyor” üzerine 1 yorum

  1. sefa dedi ki:

    Banlnma riski kalıcıysa kesinlikle hile kullanılmamalı yoksa paranız çöpe gider. Gerci hile kullananlar bunu göze alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.