BTK, Wikipedia Hakkında Açıklamada Bulundu!

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

BTK, Wikipedia Hakkında Açıklamada Bulundu!

Bilindiği üzere 2017 yılı içerisinde yaptığı yayınlardan dolayı ülkemiz içerisinde erişim engellemesine maruz kalan Wikipedia birçok kişin mağdur olmasına, bilgi kaynaklarından uzaklaştırılmasına neden olmuştur. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından engellenen oluşum, içerisinde Türkiyeyi karalayan, terör örgütlerine destek veren ülkeler arasında gösterilmesi fitilin ateşlenmesine neden olmuş durumda. Uzun bir dönemdir ülkemizde engelli durumda kalan Wikipedia, sorunun temel kaynağını düzenlediğini, Türkiye hakkında olumuz yayın yapan makelerde düzenlemeler meydana getirildiğini dile getirerek engellenme durumunun kaldırılması için işlemlerin başlatıldığını fakat halen bir ilerlemenin meydana geldiğini dile getirdi. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu konu hakkında oldukça sıra dışı bir açıklamada bulundu.

BTK, yaptığı açıklamada Türkiye aleyhinde hazırlanan yazılarda düzenlemeler meydana getirilmediğini, halen platform içerisinde teröre destek veren ülkeler arasında Türkiye’nin göründüğünü belirterek düzenlemeler yapıldığına dair bilgilerin tamamen asılsız olduğunu belirtti. Eğer iddialarını gerçekleştirebilir, Türkiye hakkında olumsuz ifadelere sahip içeriklerde düzenlemeler meydana getirilirse yasaklanmanın kalkabileceği ifade edildi. 2018 yılı içerisinde bizler bu yasaklanmanın kalkabileceğini, tekrardan ülkemizden ziyaretçi alımına başlayabileceğini belirtmek istiyoruz. Wikipedia oluşumuna günlük milyonlarca trafik gönderiminde bulunan Terkiye’nin bu şekilde erişim yasağı uygulamasının büyük oranda platforma zarar verdiğini söyleyebiliriz. Gerekli düzenlemelerin yapılması durumunda bildirimlerde bulunacak olan Wikipedia’nın bildirimden sonraki bir ay içerisinde erişime açılacağı bilgisi de paylaşılmaktadır.

 

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com
www.teknolojice.com yurtdışı alışveriş fırsatlarını takip edebileceğiniz ve bununla ilgili ipuçlarını bulabileceğiniz bir sitedir. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır.. We are a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for us to earn fees by linking to Amazon.com, Amazon.de and affiliated sites. Amazon and the Amazon logo are trademarks of Amazon.com