Reklam Alanı
Sosyal Medya 0

Bu Sefer Snapchat Kopyaladı!

Bu Sefer Snapchat Kopyaladı!

Snapchat, son zamnalarda birçok fonksiyonel özelliğinin kopyalanmalarından dolayı yüklü miktarda kullanıcı kaybına maruz kalıyordu. Başta İnstagram olmak üzere WhatsApp gibi birçok oluşum uygulamaya ait “Hikayeler” özelliğini kopyalayarak trafik çekebilme derdine girmekte idi. Tüm bu olanlardan iyice sıkılan Twitter, İnstagram’a ait olan bir uygulamayı kopyalayarak kullanıcıların hizmetine sundu.

Halka açılması ile değerleri oldukça artan Snapchat, kendine has özelliklerinin kopyalanması ile az da olsa bir ziyaretçi kaybetmesi karşı bir atağın meydana gelmesine neden oldu. İnstagram’ın en çok sevilen uygulamalarından birisi olan Boomerang bugün gerçekleştirilen bir güncelleme ile Snapchat kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Bir nevi GİF gibi görülen uygulama kişilerin kaydettiği görüntüleri sonsuza kadar oynatabilme özelliği sunmakta. Getirilen güncelleme ile “Sonsuz Snap” bölümünü kullanıcılarına açan Snapchat Boomerang ile beraber “sihirli Silgi” ve “Emoji Çizme” gibi yenilikleri ile bambaşka bir deneyim oluştubilmekte.

Eklenen fotoğraf ve vide üzerinde çeşitli düzenlemeler yapılabilinmesine izin veren yeni uygulamalar Boomerang özelliği ile daha kullanılabilir hale gelecek. Birçok kişi bu özellik nedeni ile İnstagram kullanması şirketi harekete geçirmiş durumda. kayıt edilen Bomerang görüntüleri üzerinde sayısız filtre ve emoji ekleyebilme olanağı sağlayan Snapchat bu hamlesi ile İnstagram’ın önüne geçecek gibi duruyor. Bu güncelleme ile aynı zamanda snapların tek seferlik görüntülenebilme olayını da tarihe karıştıran şirket, 24 saat içerisinde gönderilen tüm özel snapların istenilen kadar görüntülenmesini de sağlayacak.

 

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.