Reklam Alanı
Apple 0

Büyük Apple ve Hollywood Ortaklığı!

Büyük Apple ve Hollywood Ortaklığı!

Teknoloji dünyasının devi olarak gösterilen Apple, sinemanın kalbi olarak gösterilen Hollywood şirketleri ile büyük bir anlaşma sağlamak üzere! Eğer karşılıklı olarak taraflar anlaşabilirse dünya üzerindeki sinema anlayışına yeni bir kültür eklenecek gibi görünüyor. Apple, geçmiş yıllarda sinema sektörüne olan ilgisini belirtmek üzere birçok yatırımda bulunmuş, birçok şirketin satın alımlarını gerçekleştirmiştir. Yapılacak anlaşma içerisinde yer alacak şirketler, sinema dünyasının günümüzde var olmasını sağlayan kuruluşlar olarak gösterilmekte.

Başta Netflix olmak üzere Amazon, Warner Bros, Üniversal gibi hem dijital ortam hem de beyaz perdeler üzerinde faaliyet gösteren şirketlerin tamamını kapsamaktadır. Yapılan anlaşma şartlarına göre, anlaşma dahilinde olan firmaların herhangi bir yapımları vizyona girmesinin ardından ardından 2 hafta gibi bir süre beklenilmesi istenilmekte. 2 haftalık sürecin tamamlanması ile yapımların iTunes üzerinden platformlar içerisinde yayınlanması gündeme gelmekte. Artık insanların sinemaya gitmek yerine evlerinde yüksek çözünürlüklü televizyonlarından izlemesi daha cazip olarak gösterilmekte. Bu şekilde hem Apple, hem de anlaşma yapılan şirketlerin gelirlerinde büyük artışların meydana gelmesi beklenmekte.

Şu an düşünme aşamasında bulunan şirketler, gelen bu teklifi oldukça titiz ve tüm ayrıntılarına dikkatle incelemektedir. Bu kararın alınması durumunda iTunes üzerine 2 haftadan yayınlanacak yapımların maliyeti sinemaya göre büyük farklılık gösterecektir. iTunes üzerinden yayınlanacak filmlerin ücretleri maksimum 50$ olacağı belirtilmekte. Bu girişim birçok kişi açısından oldukça sevindirici bir haber olarak gösterilmekte.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.