Reklam Alanı
Teknoloji 4

CES’te Çevre Dostu Teknolojiler

Elektronik tüketim fuarı CES’te doğa dostu teknolojileri inceledik. Günlük hayatımıza kolaylıklar getiren tasarruflu doğa dostu ürünleri sizler için listeliyoruz. İşte CES’te çevre dostu teknolojileri:

GoSun Stove: En ilginç ürünlerin başında geliyor. Dışında alüminyum içinde cam var. Güneş enerjisi ile pil şarj oluyor. Daha sonra içindeki boru 200 dereceye kadar ısınabiliyor. 1 saatte 8 kişilik yemeği hazırlayabiliyorsunuz.

teknolojice-gosunstove

Faraday FFZERO1: Elektrikli spor araba modellerine yeni bir alternatif geldi. Faraday markası yarış arabası modeli ile gelecekten günümüze araba getirmiş gibi gözüküyor. FFZERO1 seri üretime daha sonra geçecek. Fuarın en dikkat çeken ürünlerinden bir tanesi bu araçtır.

teknolojice-faraday

Jaq MyFC: Telefon şarj eden mini cihaz hidrojeni elektrik enerjisine çeviren sisteme sahiptir. Normal bir akıllı telefon büyüklüğündeki cihaz prizleri tarihe gömebilir.

teknolojice-jaq

Gogoro: Motosiklet ile ulaşım amacı taşıyanlara Gogoro çevre dostu seyahat imkanı tanıyor. Avrupa da fazla yaygınlaşmayan Gogoro’nun tek eksiği şarj süresi için bataryayı doldurmak gerekiyor. Bu da kesintisiz uzun süreli yolculuk yapamayacağımız anlamına gelir. Yedek batarya ile belki bir çözüm olabilir.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“CES’te Çevre Dostu Teknolojiler” üzerine 4 yorum

 1. serafettin dedi ki:

  elektrikli motorlar 2010 da yaygınlaşmaya başladı ama hala yavaş üretim yapılıyor hareket halindeki her araçtan sürtünmeden dolayı eletrik üretilebilir yani kendi geri dönüşümünü kısmen yapabilir buda yedek aküyü sarz etse uzun süre yol katledilebilir.

 2. hami dedi ki:

  bu teknolojiler hayatımızı kolaylaştıracak gibi özellikle çevremiz için daha etkili bir teknoloji

 3. macit dedi ki:

  Umarim bu tarz urunleri hayatimizda aktif olarak kullanma sansi yakalayabiliriz

 4. baykal dedi ki:

  Kullandigimiz tum urunlerde aslinda cevre dostu olanlari tercih etmekte fayda var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.