Reklam Alanı
Teknoloji 0

Çin’de WhatsApp Kullanıcılarına Büyük Şok!

Çin’de WhatsApp Kullanıcılarına Büyük Şok!

WhatsApp kullanımının yaygın olduğu ülkeler arasında yer alan Çin, bugün başlattığı operasyonlar ile kullanıcıların büyük şaşkınlıklar yaşamasına neden oldu. Ülke geneline özel olarak gelen güncelleme sonucunda mesajlaşma sistemini kullanan kullanıcılar fotoğraf ve video gönderemediklerini gördü. Bu karara neden olarak Siber Güvenlik işlemlerini gösteren yetkililer, sıklıkla birçok sosyal medya ağı üzerinde katı kararlar alarak dünya gündemine oturmakta!

WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğraf ve video işlemlerinin ülke içerisinde bazı olumsuz durumlar meydana getirdiği ve bazı durumlarda yasadışı işlemler için kullanıldığı gerekçesi ile yasaklayan hükümet Siber Güvenlik konusunda sosyal medyanın büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etmekte. Yakın bir zamanda birçok internet adresi ve uygulamanın erişimlerini durdurması skandal bir hal almışken WhatsApp’ın böyle bir güncellemeye maruz kalması birçok kişinin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Bu yasakları oldukça normal karşılayan halk ilk olarak 2009 yılında Facebook erişiminin durdurulması ile birçok şok yaşamıştı. Yasakların giderek artması sonucunda 2014 yılında İnstagram bu ambargolardan nasibini büyük ölçekte almış idi.

Yapılan bu çalışmalar sonucunda birçok kişinin de WhatsApp erişiminin zamanlama ile yasaklanacağını tahmin etmekte. İlk olarak başlayan fotoğraf ve video yasağı yakın bir zamanda farklı bir siber güvenlik gerekçesi ile tamamen yasaklanabilir bir hal alacağı konuşulmakta. Henüz bu yasaklar ile ilgili net bir açıklama yapmayan hükümet sözcüleri kısa bir süre içerisinde detaylı nedenleri paylaşacağını tahmin etmekteyiz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.