Reklam Alanı
Cortana
Nedir? 1

Cortana Nedir?

Cortana Nedir?

 

2 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan Cortana, bir Microsoft yazılımıdır.

iOS’ta herkesin bu aralar çok kullandığı Siri uygulamasına rakip olarak üretilmiş olan Cortana, Windows Phone’da artık en yakın arkadaşınız olacak. Fakat ülkemizde daha kullanılmıyor.

Cortana ile sms gönderebilir, arama yapabilir, saat ve alarmı düzenleyebilirsiniz. Gün geçtikçe daha fazla özellik Cortana’ya gelecek gibi gözüküyor. Müzik tanıma sistemi ile müziklerin isimlerini bulabilirsiniz. Anımsatma özelliği ile unutmamanız gereken şeyleri size Cortana hatırlatacak. Cortana ile yazı – tura bile atabiliyorsunuz.

Windows 10 sürümü çıkmasıyla Cortana kişisel bilgisayarlarda da kullanılmaya başladı. Mobilde bulunan bütün özelliklerin bilgisayarda da bulunuyor. Ses ve yazı ile Cortana asistanınızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Cortana Nedir?” üzerine 1 yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    Windows phone bu atakla belki yok olmaktan kurtulabilir. Siri’nin çakması olacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.