Reklam Alanı
Oyun 0

CryEngine 5 Geliyor

Crytek oyun firmasının uzun süredir kullandığı grafik motoru olan CryEngine 3’ün bir üst versiyonu geliyor. CryEngine 5 ismiyle çıkış yapacak olan grafik motorunun oyun dünyasında devrim yaratacağı düşünülüyor. Son zamanlarda oyun dünyasının gündemini meşgul eden grafik motorlarıyla ilgili çok daha fazla haber görebiliriz.

Crytek firmasının geliştirdiği oyunlardaki optimizasyon sorunları çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Grafik olarak oldukça üst düzeyde olan CryEngine 3‘ün hız ve optimizasyon sorunu bir türlü çözülememişti. Geliştirdiği oyunlara sürekli güncellemeler getirerek stabil hale getirmeyi amaçlasa da çoğu zaman işe yaramamıştı.

CryEngine 5 grafik motoruyla birlikte daha üst düzey grafikleri görebiliriz. Crysis serisinin bu kadar popüler olmasını sağlayan CryEngine 3’ün ardından geliştirilecek olan bu grafik motorunun aynı başarıyı gösterebileceğini düşünüyorum. Özellikle optimizasyon sorunlarının tamamen çözülmesi, CryEngine 5 grafik motorunu en iyi grafik motoru konumuna getirebilir. Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Unreal Engine 4 grafik motoruyla ile çekişmesi beklenen CryEngine 5’in geliştirme aşaması henüz devam etmekte. Çok yakın zamanda bu grafik motoruyla geliştirilen yeni oyunları görebiliriz.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.