Reklam Alanı
Teknoloji 1

DDR 4 Ramler


DDR4 bellekler artık ulaşılabilir fiyatlara indiğinden beri yeni sistem toplayacaklar acaba DDR 4 e geçmeli miyim diye düşünür oldu. Bu yazımda bu konuya değinmek istedim. Öncelikle şunu belirteyim eğer yeni sistem almayacaksanız sırf Ram ini DDR 4 e terfi etmek uğruna sistemini güncellemek isteyen kullanıcılar öncellikle ellerlindeki işlemci, Anakart ve Ram üçlüsünü iyi analiz etmeli. Kabaca şöyle söylemek istiyorum sisteminizi son bir yıl içersinde iyi bir işlemci ve minimum 8 GB DDR 3 ile aldıysanız Bence sistem terfisini en az 1,5 yıl erteleyin. Çünkü Eğer uçlarda performans ihtiyacınız yoksa bu ramlerin hızına da ihtiyacınız yok demektir.Halihazırda 16 Gb DDR3 ramli bir sistemin açamayacağı uygulama yok gibi gözüküyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“DDR 4 Ramler” üzerine 1 yorum

  1. ÖZGÜR ASTAN dedi ki:

    Evet yukarıdaki anlatıma katılmamak işten değil, biz akdeniz bölgesi insanları kanımızın kaynaması itibarı ile, yeni çıkan herşeyi hemen denemek isteriz. Buda başımıza olmadık sorunlar açar. Teknolojinin hızını yakalamak mümkün değil ozaman gücümüzün yettiği kadar yakından takip edelim ama lütfen ifrata kaçmoyalım, saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.