Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 2

Disk Bölme Nasıl Yapılır?

Disk Bölme Nasıl Yapılır?

Başlat menüsündeki arama kısmına “Sabit Disk” yazıyoruz. Çıkan arama sonuçlarında “Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan pencere de “C” olarak görülen kısım Windows’un kurulu olduğu disk. Buradan biraz bölme yapacağız.

1
C olarak gösterilen kısmın üzerinde sağ tık yapıyoruz. Ve ardından açılan pencerede “Birimi Küçült” seçeneğine tıklıyoruz. Bir pencere açılacak. Burada 3. kutucuğa ne kadar MB’lık yer ayırmak istiyorsanız onu yazıyoruz. (1GB = 1024MB)

2
İşlem tamamlandığında bizi ilk açtığımız yere götürecek. Burada C olarak gösterilen kısmın yanına ayırdığımız bölüm gelmiş olarak göreceksiniz. Buranın üzerinde sağ tık yapıyoruz. “Yeni Basit Birim” seçeneğine tıklıyoruz. İleri butonuna tıklıyoruz. Ardından bir harf seçmenizi isteyecek. Dilediğiniz bir harfi seçip disk bölme işlemini tamamlıyoruz.

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Disk Bölme Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. sakin dedi ki:

    her insan bilmeyebilir. Bu yüzden disk bölme işlemi güzel anlatılmış ve insanların çok işine yarayacak tarzda bir konu olmuş

  2. Mesut dedi ki:

    Tam format atmadan önce denk geldim bu sayfaya. Formattan sonra tertemiz bir şekilde buradan bakıp bölünmeyi gerçekleştireceğim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.