Reklam Alanı
Teknoloji 1

DOJ WhatsApp’a Da Kılıç Çekti !

Dünyanın en iyi sohbet uygulaması olarak lanse edilen WhatsApp’ta bilindiği üzere 1 milyar civarında kullanıcının hesabı yer almakta. Son derece popüler bir uygulama olan WhatsApp’a hemen hemen herkesin kaydolması ve aktif olarak mesajlaşanların sayısının inanılmaz derecede yüksek olması yargı hususunda da teknolojinin kullanımını inanılmaz arttırıyor. Delil niteliği taşıyabilecek bazı bilgilere ulaşmak isteyen yetkililer tarafından teknoloji şirketlerinden yardımlar alınabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde bilindiği üzere DOJ (ABD Adalet Bakanlığı) tarafından Apple’dan yardım istenmiş ancak bu yardım talebi geri çevrilmişti. Apple kullanıcının bilgilerini DOJ’a aktarmamış ve bu hususta oldukça eleştiri almıştı. Aynı olay bu defa da son derece aktif bir şekilde kullanılan ünlü sohbet uygulaması WhatsApp’ın başına geldi.

WHATSAPP REDDETTİ !

Elimize ulaşan verilere göre DOJ tarafından WhatsApp‘a bir yardım talebinde bulunuldu ancak WhatsApp bu yardımı reddetti. Ardından yayılan tepkiler sonrasında açıklama yapan WhatsApp söz konusu kişinin terör hususunda suçlanmadığını öne sürdü ve bu doğrultuda kullanıcının bilgilerini paylaşamayacağını ifade etti.

Teknoloji dünyasından daha fazla yeni haber için tıklayınız

Emre Bey {Emre}

“DOJ WhatsApp’a Da Kılıç Çekti !” üzerine 1 yorum

  1. Taner dedi ki:

    İnsanların bilgilerini paylaşmamaları güzel, sonuçta doj, fbi derken bilgilerimizi herkesle paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.