Drone Dünyanın En Hızlı Drone’u Belli Oldu!

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Drone Dünyanın En Hızlı Drone’u Belli Oldu!

Drone teknolojisinde meydana gelen gelişmeler ortaya oldukça değişik şekilde yarışmaların meydana gelmesine neden olmakta. Geçtiğimiz yıllarda ilki düzenlenen Drone yarışları sırasında bir ilk meydana geldi. Formula 1 yarışlarına benzeyen bir konsept ile düzenlenen yarışlarda bir hız rekorunun meydana geldiği ve sonuçun Guinness Rekorlar kitabına kayıt edildiğini belirtmek istiyoruz.

Günümüz teknolojisi ile tasarlanan en popüler hava kameraları olarak gösterilen Drone’lar sıklıkla malzeme, performans ve tasarım açısından değişikliklere uğradını söyleyebiliriz. Meydana gelen değişiklikleri tespit etmek amacı ile düzenlenen yarışlarda oldukça eğlenceli dakikaların geçtiğini ve son zamanlarda görülmeyen bir hız rekorunun meydana geldiğini söyleyebiliriz. 800 gram ağırlığında olan aracın rekor denemede 280 km’lik bir hıza ulaştığı belirtiliyor. Düzenlenen yarışma sadece 2. yarışma olup gelecekte oldukça farklı sekillerde, farklı konseptlerde düzenlenebileceğini belirtmek istiyoruz.

Drone teknolojisi, yakış bir gelecekte insanlık ile iç içe girebileceğini söylemek istiyoruz. Birçok alanda patent başvuruları yapılan cihazın onay aşamalarının gerçekleştirildiğini, askeri alandan ziyade sivil alanda birçok aşamada kolaylaştıracağını söyleyebiliriz. Drone teknolojisi ile savunma sistemlerinin büyük oranda kolaylık sağlaması teknolojinin nimetlerini bize daha net bir şekilde yansıtmakta. Drone hız denemelerinde hız sınırı olarak 290 km’nin kalmayacağı, gelecek günlerde bu sınırın ve kat artacağını söylemek istiyoruz. Bazı özel gereksinimlerinin bulunması bu teknolojiden az da olsa uzak durulması gerekildiğinin de altını çizmekte.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com