Reklam Alanı
Oyun 0

Dünya Şampiyonası’nda Finalin Adı: SKT – SSG

E-spor organizasyonlarının en büyüğü olarak gösterilen League of Legends Dünya Şampiyonası’nda artık sona doğru yaklaşıyoruz. Yaklaşık olarak 1 aydır süren bu uzun maratonu final maçıyla tamamlıyoruz. Turnuvada Amerika ve Avrupa takımlarının başarısızlığı fazlasıyla dikkat çeliyor. Kore takımları önceki turnuvalarda olduğu gibi bu turnuvada da diğer bölgeleri domine etmeyi başardı.

Her Dünya Şampiyonası‘nda mutlak favori olarak gösterilen SKTelecom T1, bu Dünya Şampiyonası’nda da bizleri şaşırtmadı. Grup aşamasını rahat bir şekilde tamamlayan SKT, çeyrek finalde Çin takımı RNG ile karşılaştı ve seriyi 3-1’lik bir skorla tamamlayarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde ise turnuvanın diğer favorisi olarak gösterilen ROX Tigers ile karşılaşan SKT, 3-2’lik muhteşem bir serinin ardından adını finale yazdırmayı başardı. Kimilerine göre bu seri erken final olarak adlandırıldı.

Diğer final takımı ise turnuvanın sürpriz takımlarından biri olan Samsung Galaxy oldu. Sırasıyla Cloud9 ve H2K takımlarını eleyerek finale çıkmayı başaran SSG’nin en büyük kozu ise orta koridor oyuncusu Crown. Analistler oyunun kaderini orta koridor oyuncularının belirleyeceğini öne sürüyor.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.