Reklam Alanı
Teknoloji 0

Dünyanın En Tehlikeli Virüsü Android Lolipop’ta !

Dünyanın en tehlikeli virüsü olarak gösterilen yeni bir virüs türü Android Lolipop işletim sistemini hedef almış durumda !

Bilindiği üzere teknoloji sürekli gelişim gösteriyor ve bu yoğun gelişim sırasında maalesef yeni virüsler de türeyebiliyor. Elimize ulaşan verilere göre dünya üzerinde son derece zararlı olan yeni bir virüs türü ortaya çıktı. Bu yeni virüs türünün akıllı telefonları, Android Lopipop işletim sistemini hedef aldığı öğrenildi. Godless Virus olarak tanımlanan bu yeni virüsün fonksiyonları son derece ürpertici !

SİNSİ VE AHLAK DIŞI !

Dünyanın şuan da en tehlikeli virüsü olarak ifade edilen Godless Virus’ü tanımlayabilecek en doğru iki sözcüğün ‘Sinsi’ , ‘Ahlak dışı’ olduğunu söyleyebiliriz çünkü bu virüs sizin haberiniz olmadan sinsice sizin telefonunuzda yer alan tüm veriyi yedekleyip başka bir noktaya aktarıyor. Cihazınıza sahte bir root komutu gönderen virüs bu sayede bir yığın işlem sergileyebiliyor. Virüsün tek tehlikeli noktaları bunlarla da bitmiyor. Aynı zamanda bu virüs telefonunuzdaki ön ve arka kameralardan sizin haberiniz olmadan sizi izleyebiliyor. Oldukça sinsi ve farkedilmesi çok güç bir virüs olan bu virüsün günümüzde yaklaşık 1 milyon akıllı telefona bulaştığı ortaya çıktı. Virüsün özellikle de Google Play Store v.b. mağazalardan indirilen çok popüler olmayan uygulamalardan bulaştığı öğrenildi.

 

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.