Reklam Alanı
Teknoloji 0

Dünyanın En Uzun Köprüsü Açıldı !

Dünyanın en uzun teknolojik cam köprüsü olarak nitelendirilen yeni köprü Çin’de resmen açıldı ! En uzun cam köprü görenleri adeta hayrete düşürüyor !

DÜNYANIN EN UZUN KÖPRÜSÜ

Bilindiği üzere dünyanın çeşitli yerlerinde cam köprüler bulunuyor ve bu cam köprülerden geçerken insanlar son derece tedirgin olabiliyor, hatta bazı insanlar bu köprülerden korkudan geçemiyorlar. Çin’de bu korkuyu iki katına çıkaracak oldukça görkemli , oldukça uzun bir köprü inşa edildi. Yani cam köprü o kadar uzun ki görenler o köprüden geçmekten çok korkuyor.

430 METRE !

Çin’de kullanıma resmen açılmış olan yeni cam köprünün uzunluğunun tamı tamına 430 metre olduğu bilgisine ulaşıldı. 430 metre uzunluğundaki görkemli köprünün turist çekmek amacıyla turistik bir bölgede inşa edildiği öğrenildi. Köprüden geçerken 300 metre boyunca kanyonu olduğu gibi izleyebileceğiniz devasa köprüden geçenler uzun cam köprüde yürümenin havada yürüyormuş hissi verdiğini söylüyorlar.

6 METRE GENİŞLİĞİNDE

430 metre uzunluğundaki devasa köprünün genişliğinin ise 6 metre genişliğinde olduğu bilgisine ulaşıldı. Yani köprü hem en hem de boy olarak son derece fazla…

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.