Reklam Alanı
Teknoloji 1

Edge Kullanan Para Kazanmaya Başlıyor !

Microsoft Edge internet tarayıcısı ile ilgili yepyeni haber… Microsoft Edge internet tarayıcısı kullananlar internetten para kazanmaya başlayabilecekler !

Bilindiği üzere ünlü yazılım devi Microsoft, Windows 10 işletim sistemi ile beraber Microsfot Edge internet tarayıcısını kullanıma sunmuştu. Daha önce İnternet Explorer’ın popülerliğini kaybeden yapısından sonra Microsoft Edge ile karşımıza çıkan Microsoft henüz tam anlamıyla bekleneni veremedi. Microsoft Edge internet tarayıcısının popülerliğini daha fazla arttırmak isteyen Microsoft yepyeni bir projeye başlamış durumda. Microsoft’un bu yeni projesi Microsoft Edge kullanan kişilere para ödeme şeklinde. Yani Microsoft, kendi tarayıcısını kullanan kişilere bazı bakiyeler sunacak.

CHROME’U DEVİRMEK İSTİYOR

Günümüzde çoğu kişi Google Chrome tarayıcısını kullanmakta ve bu tarayıcıyı kullanan kişiler hallerinden gayet memnun gözüküyorlar. Özellikle de Google arama motorunu kullanan kişiler hallerinden son derece memnun. İşte Microsoft, Microsoft Edge tarayıcısından para kazanmak isteyenlere çok önemli bir şart koyuyor; Google ve Google Chrome yasağı… Microsoft Edge tarayıcısından para kazanmak isteyen kullaıncılar bu tarayıcıyı kullanırken yalnız Microsoft ürünlerini kullanmalılarki para kazanabilsinler. Mesela şöyle söyleyelim; Microsoft Edge tarayıcısını kullanırken anasayfayı Bing arama motoru yapmak ve tüm aramaları bu Bing arama motoru üzerinden gerçekleştirmek… Yapmanız gereken tek şey bu gibi gözüküyor. Ancak tabi Google bağımlılarının bunu yapması oldukça zor gibi.

NASIL PARA KAZANACAKLAR?

Elimize ulaşan bilgilere göre Microsoft size kazandırdığı paraları maalesef yine kendi ürünlerini satın almanız için kullanmanıza izin verecek. Yani şöyleki ; Microsoft Edge tarayıcısını kullanımınız ardından size Microsoft tarafından bir puan verilecek ve bu puana göre sizin hesabınıza belli bir miktar yüklenecek yani sanal para söz konusu olacak. Ardından biriken bu parayı Amazon, Starbucks, Skype üzerinden kullanabileceksiniz. Yani biriken puanı sadece belli başlı mağazalarda kullanmanıza izin var.

NE ZAMAN AKTİF OLUYOR?

Microsoft’un bu yeni projesinin henüz aktif olmadığını söyleyelim. Yakın bir zamanda aktif olması beklenen projenin ilk olarak Amerika’da kullanıma açıklamıs, ardından tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

 

 

Emre Bey {Emre}

“Edge Kullanan Para Kazanmaya Başlıyor !” üzerine 1 yorum

  1. mehmet dedi ki:

    Microsoft tarayıcı konusunda başarısız, chrome ve opera en iyisi, mobilde ise opera gerçekten en iyisi başarılı kota dostu ve hızlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.