Reklam Alanı
Teknoloji 0

Ekran Kartı Fiyatlarında Yüzde 100 Artış!

Ekran Kartı Fiyatlarında Yüzde 100 Artış!

Ekran kartı sektörü tarihinde görülmeyen bir artışa maruz kaldı. Ekran kartlarında meydana gelen fiyat artışları diğer bilgisayar parçalarının da yüksek oranda etkilenmesine neden oldu. Özellikle AMD ve Nvidia gibi yüksek performanslı kart üreten üreticiler, sanal madenciliğe olan ilginin artması nedeni ile piyasalar içerisine kart yetiştiremediğini ifade etmekte.

Başta Bitcoin olmak üzere sanal madencilik içerisinde yer alan tüm para birimlerinin işlem yapabilmesi için güçlü ekran kartlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alandan para kazanmak isteyen kişiler tek kart yerine onlarca, yüzlerce kart kullanarak kazançlarını artırmaya çalışmaktadır. Bireysel kullanıcılar, bilgisayar toplamak ya da var olan ekran kartlarını değişmek istediklerinde ya yüksek fiyatlar ya da stok durumlarının olmadığı bilgisi paylaşılmakta. Sürekli olarak belirli modellerde yaşanılan stok durumu fiyatların her geçen saniye artmasına neden olmakta. Dünya üzerindeki kart piyasasının büyük bir bölümü Amazon üzerinden yürütülmektedir. Amazon üzerindeki satışların neredeyse tamamı 3. şahıslar tarafından komisyonluk işi ile yürütülmektedir. Bu nedenle stok durumuna göre fiyat belirlenmesi her geçen gün kullanıcıların mağdur olmasına neden olmakta.

Ekran kartı satışlarında meydana gelen bu denli büyük değişimleri üretici firmalar tarafından da gözlenebilmekte. Yakın bir zamanda sanal madenciler için tamamen özel ve özelleştirilmiş kart üretimlerinin başlanacağı ifade edilmekte. Bu gibi önlemlerin alınması piyasalarda meydana gelen yüksek orandaki fiyatların da düşmesine olanak sağlayacak.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.