Reklam Alanı
Android 2

En Çok Kullanılan Uygulamalar

Sosyal medya siteleri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya devam ediyor.Durum böyle olunca telefonumuzda da bu siteleri kullanmamız en doğal haklarımızdan biri.Bu uygulamaları Google Play üzerinden indirebiliyoruz.Peki Google Play sıralamasına göre en çok kullanılan ve indirilen sosyal medya uygulamaları hangileri? Bu yazımızda en çok kullanıla sosyal medya uygulamalarını sizlere tanıtacağız.

1-)Whatsapp Messenger

Whatsapp bizi sms yükleme derdinden kurtaran en önemli sosyal medya uygulamalarından biri.Bu uygulama sayesinde sms paketiniz olmasa bile internet bağlantısı ile sınırsız sayıda mesaj atabilir ve alabilirsiniz.Gruplar kurabilir istediğiniz kişiler ile toplu konuşmalar yapabilirsiniz.Fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsiniz,sevdiğiniz bir müziği arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

whatsapp_web_yenilendi_son_surum_whatsapp_web_indir__h14936_jpg

2-)Messenger

Messenger ne kadar en üst sıralarda yerini alsa da çoğumuz isteyerek indirmemişizdir.Çünkü hafızada kapladığı büyk bir alan var ve biz bu alanı boş yere kaplamasını istemiyoruz. Facebook ise uygulamasının kullanılması için, Facebook’a bir kısıtlama getirdi ve Messenger uygulaması bulunmayanlar Facebook uygulaması üzerinden mesajlaşamıyor.Durum böyle olunca mecburen bu uygulamayı indirmek zorunda kalıyoruz ve en üst sıralara yükselmiş oluyor uygulama.Az önce yazdıklarım kötüleme gibi algılanmasın, gayet iyi bir uygulama ve işlevini gayet iyi yerine getiriyor.Fakat bizim sitemimiz babası olan Facebook uygulamasından daha üst sıralarda yer alması.

wpid-facebook-messenger1

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“En Çok Kullanılan Uygulamalar” üzerine 2 yorum

  1. Cem dedi ki:

    bu alanda kuşkusuz en iyi whatsapp ve onu geçebilecek yakın zamanda bir uygulama olacağını sanmıyorum

  2. melih dedi ki:

    listede ilk sırada watsupp olması hiçde şaşırtıcı değil çünkü her kesin eli telefonda ve yazışma halinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.