Reklam Alanı
iOS 0

En yaygın iOS 10 Problemleri ve Çözümleri

En yaygın iOS 10 Problemleri ve Çözümleri

Yeni güncellemeler sorunları çözse de, her zaman telefonlara beraberinde yeni hatalar da getiriyor ve iOS 10.3 de farklı değil. Bu yeni yazılım güncellemesiyle birlikte kullanıcılar bazı sorunları yaşarken, size en yaygın iOS 10 problemleri ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

iOS 10.3 yavaş güncellenmesi

En yeni iPhone ve iPad güncellemesi olan iOS 10.3 için bazı kullanıcılar yazılımın inmediğinden şikayetçi. Eğer 30 dakika geçmesine rağmen hala indirme işlemi tamamlanmadıysa, yine de endişelenmenize gerek yok. Apple Dosya Sistemi adı verilen APFS, eski dosyalraı yenileriyle değiştiriyor ve sisteminizi, belleğinizi buna göre optimize ediyor. Dolayısıyla da biraz sabır ve zaman gerekiyor. Tabii güncellemeyi yapmadan önce sisteminizdeki önemli dosyaları yedeklemeyi unutmayın.

iOS 10 batarya sorunları

Daha önceki sürümlerde de benzer sorun yaşanmıştı ve şimdi de bazı kullanıcıların telefonu, şarj henüz yüzde 30 dolaylarındayken kapanıyor. Kimileri ise iPhone bataryalarının, yüzde 100 kapasiteden yüzde 50’ye sadece bir saat içinde düştüğünü bildiriyor.

Bu sorun, daha çok iOS 10.1.1 cihazlarda oluyor ve Apple da durumun farkında. Çözmek için, kısaca en yeni güncelleme olan iOS 10.3’ü yükleyin ve devam edip etmediğine bakın. En kötü senaryoda ise telefonu iOS 9’a geri güncellemeyi veya teknik servise başvurmayı düşünebilirsiniz.

iOS 10.0.2 problemleri

Bu güncellemede de bazı batarya, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantı sorunları yaşanabiliyor. En iyi yöntem işletim sisteminizi iOS 10.0.3’e güncellemek olsa da, bazı çözümler de mevcut.

Öncelikle, batarya sorunları için telefonunuzun ayarlar kısmından arka planda çalışan uygulamaların yenilenmesi seçeneğini iptal edebilirsiniz. Fitness takibi ve diğer gerekli olmayan  uygulamaları da kapatmayı unutmayın. Tüm bunlar bataryanızı yavaşlatabilecek durumlar.

iOS 10 Wi-Fi ve Bluetooth sorunları

Her yıl çıkan bu problem, maalesef iOS 10 sürümlerinde de var. Özellikle iOS 10.2 kullanıcıları, telefonlarının ekranı kapandığında Wi-Fi bağlantısının kopmasından şikayetçi. Bunun için cihazınızın Ayarlar sekmesine girin ve buradan ağ ayarlarını yeniden başlatmayı seçin. Bu şekilde telefonunuzun wireless ayarları ilk hâline dönecek ve büyük ihtimalle de sorun ortadan kalkacak.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.