Facebook Beğenmedim Tuşu Geliyor!

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Facebook Beğenmedim Tuşu Geliyor!

Geçtiğimiz yıl Facebook Like (Beğenme) tuşunun aksine birde DisLike (Beğenmedim) tuşunun geleceğini, kullanıcıların beğenmediği gönderiler için paylaşımlarda bulunabilecekleri bir alanın geleceği iddia edilmişti. Uzun bir süre teori olarak internet üzerinde dolaşan bu bilginin Facebook ekibi tarafından doğrulandığı ve yakın zamanda gelecek güncelleme içerisinde yer alacağı ifade edildi. Facebook, günümüzün en popüler sosyal medya alanı olarak gösterilmekte. Bu nedenle her geçen gün kendisini geliştirmek durumunda olduğunu, bünyesinde yer alan 1,8 milyar kullanıcı sabit tutabilmek için çalışmak zorunda olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl hikayeler özelliğini getiren Facebook bu yıl daha da ileri bir seviyeye geçerek gönderilere verilen tepkilerde düzenlemeler yapacak.

Şu an ki mevcut durumda kullanıcılar gönderileri Beğenebiliyor, Muhteşem, İnanılmaz, Üzgün, Kızgın, Hahaha gibi ifadeler gönderiyor. Her atılan gönderinin kullanıcılar tarafından ilgi çekmediğini, kullanıcıların beğenmedikleri gönderilere ya yorum atarak ya da göndere tepki vermeden es geçerek ilerledikleri görülmüş. Bu bağlamda mevcut ifadelerin yetersiz olduğunu, kullanıcıların beğenmedikleri gönderileri değerlendirebilecekleri gönderileri artık rahatlıkla Beğenmedim butonu ile belirtebilecekleri ifade edildi. Şu an ABD’de birçok kişinin denemesine sunulan Beğenmedim Butonu test aşamasında olduğunu, Beğenmedim butonuna tıklanılması ile beraber gönderiyi neden beğenmediğinizi, yoksa gönderinin saldırgan ya da yanıltıcı mı olduğunu sorulacak. Bu iki seçenekten birisi işaretlenen gönderiler üzerine işlemler yapacak olan Facebook gönderileri kaldırma gibi işlemler de yapabilecek.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com
www.teknolojice.com yurtdışı alışveriş fırsatlarını takip edebileceğiniz ve bununla ilgili ipuçlarını bulabileceğiniz bir sitedir. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır.. We are a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for us to earn fees by linking to Amazon.com, Amazon.de and affiliated sites. Amazon and the Amazon logo are trademarks of Amazon.com