Reklam Alanı
Teknoloji 1

Facebook Gruplarında İllegal Satışlar Fazlalaştı !

Dünya üzerindeki en popüler sosyal medya platformu olan Facebook’ta bilindiği üzre aynı zamanda gruplar da yer almakta. Gruplar da örneğin bir sınıfın öğrencileri toplanıp gelişmelerden birbirlerini haberdar edebilmekteler. Facebook üzerindeki gruplar hizmeti hiç kuşkusuzki çok iyi bir hizmet ancak grupların gizlenilebilirliği, kapatılabilirliği bazı suç hususlarını da meydana getiriyor. Facebook üzerinden illegal işlemler elimize ulaşan bilgilere göre kapalı gruplar ardında dönen satışlar ile arttı.

KAÇAK SİLAH SATIŞI ARTTI !

Sevilen sosyal medya adresi Facebook’ta özellikle kaçak silah satışının arttığına dair bilgi elimize ulaştı.  Kullanıcılar gizli bir Facebook grubu oluşturuyorlar ve bu Facebook grubu üzerinden pompalı tüfek v.b. ateşli silah satışlarını rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar. Üstelik işin ilginç tarafı silahın kaçak olduğunu satışta açıkça belirtmeleri. Kaçak silah satışının son derece artması da son zamanlarda Facebook’taki bu kaçak silah satışlarının arttığına dair bilginin elimize ulaşmasına doğrudan neden oldu.  Kaçak silah satışları o kadar fazlalaştıki artık kaçak silah satın alma gibi bir düşüncesi olmadan Facebook‘ta gezinen bir kişi de bunlara rastlayabiliyor.

SOSYAL MEDYADAN DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Facebook Gruplarında İllegal Satışlar Fazlalaştı !” üzerine 1 yorum

  1. Fırat dedi ki:

    Doğrusunu söylemek gerekirse facebook tamamen gruplar yüzünden ve paylaşımlar yüzünden çok tercih etmediğim bir şeydir. Çünkü seviyenin arttığı paylaşımlar ekranlara gelebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.