Reklam Alanı
facebook Hesap silmek
Nasıl Yapılır? 0

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme Ve Dondurma

Bazen yıllarca aktif olarak kullandığımız sosyal hesaplarımızdan tamamen veya bir süreliğine kurtulmak isteriz. Facebook dünya üzerinde çok yaygın olarak kullanılan sosyal ağların başında gelir. Ancak çoğu insan hesap dondurma işleminden haberdar iken, Facebook hesabını tamamen kaldırma işlemini hiç bilmemekte veya nasıl yapılacağı hususunda bilgi sahibi değildir.

Facebook hesabını kaldırmak için bir takım yollar izleniyor.  Ancak bu silme işleminde unutulmaması gereken en önemli nokta,  hesabın tamamen geri dönülemez şekilde silinerek, Facebook’tan kaldırılmasıdır. Yönetici konumunda olduğunuz sayfa ve gruplarında tamamen kapanması da söz konusudur. Sayfanızın kalmasını istiyorsanız, silme işleminden önce mutlaka başka bir yönetici atayın. Aksi halde sayfalarınızda kapanacaktır.

Hesap tamamen kapatılmadan önce hesaptaki tüm uygulamalar silin. Bunun sebebi ise silme işlemi talebinin yapılması itibariyle iki hafta boyunca hesapta hareketlilik yaşanmaması gerektiğidir.

Sayfanın sağ üst bölümünden açılır menüden ayarlar bölümüne girilerek sol bölümde yer alan “uygulamalar” adı altındaki sekmelerin her birinin yanında bulanan “X” yani kaldır butonlarına basarak hepsini kaldırın.

Tüm uygulamaları kaldırdıktan sonra Facebook hesabını tamamen silme işlemi için çıkan kırmızı butona tıklayın, hesabı silip isteyip istemediğiniz soran bir onay ekranı gelecektir. Onay kısmından “Hesabımı Sil” satırına tıklayıp devam edin.

Devam edildiğinde şifre ve güvenlik kodunun girileceği ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrandaki işlemler de tamamlanınca artık talepte bulunmuşsunuz demektir.

Talepten itibaren 2 hafta boyunca tekrardan Facebook’a giriş işlemi yaparsınız, tamamen kapatma talebinin gerçekleşmez. Tekrar kapatma işlemi için yeniden gerçekleştirebilmek ikin iki hafta beklemek zorunda kalınır.

Facebook hesabını geçici olarak dondurmak içinse aşağıdaki yöntemler takip edilmelidir.

  • Hesaba giriş
  • Açılır pencereden Hesap Ayarlarını tıklayın
  • Güvenlik kısmına girin.
  • Sayfanın en alt kısmındaki “Hesabını Dondur” butonuna tıklayın.
  • Sayfadan ayrılma nedenini belirtin.
  • Onayla butonuna tıklayın.
  • Şifrenizi yazın.
  • Onaylama metnindeki kutucuğu doldurun ve devam edin.

 

Dondurma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.