Reklam Alanı
Haberler 0

“Facebook ile Giriş Yap” Arkasında Yer Alan Ürkütücü Gerçekler!

“Facebook ile Giriş Yap” Arkasında Yer Alan Ürkütücü Gerçekler!

Birçok İnternet sitesi, üyelik alanında kullanıcıların işleyişlerini düzenleyebilmek adına “Facebook İle Giriş Yap” entegrasyonunu kullanarak çeşitli APİ destekleri almaya çalışmaktadır. Son zamanlarda popüler birçok sisteminde kullandığı bu sistem arkasında bazı gerçeklerinde görülmesine neden oluyor.

Facebook, bu durum karşısında yaptığı bir açıklamaya göre her ay bu entegrasyonlar ile web sitelere erişim sağlayan kullanıcı sayısının 350 milyondan fazla olduğunu, ABD içerisinde faaliyet gösteren 100 büyük uygulamanın 85’den fazlasının bu entegrasyon sistemini kullandıklarını belirtmiştir. Bu uygulamanın getirmiş olduğu kolaylıklardan bahsedecek olursak; Kullanıcılar Facebook ile Giriş yap bağlantısını kullandıkları zaman giriş bilgileri unutmuyor, üye olacakları sitelere kişisel bilgilerini paylaşmaktan kaçınıyorlar. Oldukça faydalı bir sistem olarak gösterilen bu APİ desteği altında bazı gizli oluşumlarında olduğu düşünülüyor.

Facebook, hizmet verdiği bu entegrasyon sistemi ile kullanıcıların çerez bilgilerine erişerek reklam planlamaları yaptığı konusunda bir iddia kulaktan kulağa yayılıyor. Giriş yapılan sitelerin kategorisine ait reklamlar, belirli bir süreden sonra facebook paneli içerisinde görünmesi bu entegrasyonun en güçlü yan etkilerinden biri olarak gösterilmekte. Bu sayese bir nevi kullanıcıların aramalarına yönelik bir reklam çeşitliliğinin sunulması Facebook’a oldukça güzel kazançların yansımasına olanak sağlıyor.

Ürkütücü gerçek dediğimize bakmayın. Kullanıcıların hesap güvenlikleri bu konuda Facebook tarafından koruma altına alınmaktadır. 3. kişiler, bu entegrasyon ile hiçbir şekilde şifrelerinize ulaşamaz, kişiler profilleriniz ile ilgili bilgileri göremez.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.