Reklam Alanı
Teknoloji 1

Facebook TV Özelliği Çok Yakında…

Facebook TV Özelliği Çok Yakında…

Sosyal medya platformu olan Facebook, diğer rakiplerinin hamlelerine karşılık olarak uzun süredir üzerinde çalıştığı Facebook TV özelliğini çok yakında kullanıma sunacak. Facebook TV özelliğinden büyük beklentisi olan Facebook’un çalışmalara hızla devam ettiği biliniyor.

Facebook TV Ne İşe Yarayacak?

Facebook TV aslında tam bir televizyon uygulaması olarak karşımıza çıkmayacak. Daha önceki dönemlerde Facebook’un video düzenlemeleri ve video paylaşım formatlarında çalışmalarını daha iyi anlayabiliyoruz. Facebook TV, Facebook üzerinde paylaşılan tüm videoları daha hızlı ve daha kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacak. Ancak bununla da sınırlı olması beklenmiyor. Facebook TV’ye özel olarak izleyicilerinin sıkılmaması için Facebook TV için yapılmış olan videolar, Talk Showlar, Diziler vs. gibi birçok yeni yayın ortaya çıkabilir.

Amaç Elbette Yüksek Reklam Geliri

Facebook TV’ye ne gerek var? Gibi bir soru geliyorsa aklınıza, aslında cevabı çokta zor değil. Facebook, rakip sosyal medya programlarına karşı yeni adımlar atması gerekiyor. Yoksa birçok kullanıcısını rakip programlara kaptırıyor. Kullanıcı kaybı demek ise gelir kaybı anlamına geliyor. Bu yüzden yeni özellikler eklemek zorunda kalıyor.

Kullanıcılarının daha fazla video izlemesini isteyen Facebook, haliyle bu platformdan da yüksek reklam geliri elde etmeyi hedefliyor. Kullanıcıları sıkmadan ve aktif olarak reklamlarını izleyebilecek bir duruma getirmeyi amaçlayan Facebook, reklam gelirini çok daha fazla orana çıkartmayı hedefliyor.

Facebook’un sadece bir sosyal medya platformu olmaktan çıkması ve televizyon sektörüne de yavaş yavaş adımlarını atıyor olması, bizi ileride çok daha farklı ve ilginç şeylerin beklediğinin habercisi olarak görüyoruz. Diğer sosyal medya platformlarının ise Facebook’un bu hamlesine karşılık olarak nasıl bir hamle gerçekleştireceğini de merakla bekliyoruz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Facebook TV Özelliği Çok Yakında…” üzerine 1 yorum

  1. Oktay dedi ki:

    Facebook u çok beğeniyorum sosyal ağ olarak hepsinin içinde en iyisi ve lideri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.