Reklam Alanı
Haberler 0

Facebook’a Dev Tazminat Cezası!

Facebook’a Dev Tazminat Cezası!

Bugün facebook sıra dışı bir tazminat davası ile karşı karşıya kaldı. Şirketin son zamanlarda WhatsApp platformu için birçok yenilik belirtisinde bulunduğu fakat bu güncelleştirmeleri hayata geçiremediği için Avrupa Komisyonu tarafından tazminat davasına çarptırıldı. Oldukça yüksek bir tazminata maruz kalan şirket bundan sonra sosyal medya üzerinden herhangi bir söz vermeyecek gibi görünmekte.

Facebook, 2014 yılında belki de en büyük yatırımlarından birisine imza atarak 19 Milyar Dolar karşılığında WhatsApp’ı satın almıştı. İlk çalışma olarak platform üzerinden alınan ücreti keserek tamamen ücretsiz bir hale getirmişti. Bunun yanı sıra birçok geliştirmeler ile kısa sürede kullanıcı sayısını 1 Milyar üzerine çıkartarak büyük bir başarı elde edebilmişti. Zuckerberg önderliğinde yönetilen platform, satın alınma işleminin ardından kullanıcıların gizliliğini koruma sözü vermişti. 2 yıldır sürdürülen çalışmalar sonucunda halen verilen sözlerin yerine getirilememesi 110 Milyon Avro cezaya çaptırılmasına neden olmuştur.

yanıltıcı bilgiler paylaşımı nedeni ile verilen bu cezanın herhangi bir kaçışı bulunmamakta. Bu yıl verilen cezanın giderek arttığını dile getirerek geçtiğimiz haftada İtalya’da 3 Milon Avro gibi bir cezaya çarptırıldığı ifade edilmiştir. Yapılan açıklamalar sonucunda artık gelecek güncellemeler ile ilgili bir bilgi paylaşılmayacağı, gizlilik ile ilgili herhangi bir çalışmanın yürütülemeyeceği ifade edilmiştir. 110 Milyon Avro gibi bir cezanın ödenip ödenemeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapmayan Facebook, oldukça büyük zararlar almış gibi görünüyor.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.