Reklam Alanı
Teknoloji 1

Facebook’da İlgi Azalıyor!

Facebook’da İlgi Azalıyor!

Dünya çapında 1 milyar aktif kullanıcı sayısını geçen Facebook için enteresan bir bilgiler gelmeye devam ediyor. Artık Facebook eskisi gibi pek popüler görünmüyor. Bunu şu şekilde de izah edebiliriz.Facebook’ta artık eskisi kadar paylaşım yapılmıyor. Kullanıcılar genel de nişan, düğün bebek, gezi ve doğum günleri gibi özel günlerini kesinlikle Facebook hesabından arkadaşlarıyla paylaşırlar. Ama son gelen bilgilere göre kullanıcılar Facebook üzerinden artık daha az paylaşım da bulunuyor.

Bu vaziyete baktığımız vakit ise Facebook’un genel paylaşım sayısını düşürmüyor ama istatistikler bunu gösteriyor. Kullanıcılar daimi giriyor Facebook sitesine ama artık yalnızca bakmak için giriliyor. Ayrı olarak Facebook paylaşımlarındaki bu düşüşün nedenleri ise, Snapchat ve Facebookun sahip olduğu WhatsApp’ın popülerliğin de tesiri olduğu düşünülüyor. Ayrı olarak genel bir araştırma yapıldığı vakit ise geçen seneye göre paylaşımların yüzde 15 gibi bir düşüş görülüyor. Facebook bu konuda şirket içinde bir ekip kurarak geçmiş paylaşımları kullanıcılara sunarak kullanıcıları paylaşımlara teşvik etmek istiyor.

Bizzat bu vaziyetle alakalı bizimde aynı vaziyette olduğumuzu söylemekte fayda var ki önceden daimi hem kendi profillerimizden hem de sayfalarımızdan daimi paylaşım yapardık ama artık sadece sitemizin haberlerini Facebook sayfamızda paylaşmak için giriyoruz onun dışında pek bir şey paylaşmıyoruz. Artık ağır ağır Facebook sitesinin de sonunun geldiğini görüyor gibiyiz bu hemen olacak demiyoruz fakat artık ömrünün yavaş yavaş azaldığını görüyoruz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Facebook’da İlgi Azalıyor!” üzerine 1 yorum

  1. Face dedi ki:

    Facebookta çıkan saçma sapan açık resimler ve kendi kendine insanların karşısına çıkan videolar nedeni ile facebook kullanan kişiler azalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.