Reklam Alanı
Teknoloji 2

Facebook’ta Sahte Hesap Açanlar Yandı !

Sosyal medya siteleri artık son derece popüler bir hale geldiklerinden siber suç anlamında son derece büyük bir önem teşkil ediyorlar. Artık günümüzde oldukça fazla sayıda fake yani sahte hesaba sahip kullanıcı bulunuyor. İstikrarlı Facebook kullanıcılarının genelde birden fazla hesaplarının olduğu ve bu hesaplardan en az birinin sahte hesap olduğu bilgisine ulaşıldı. Özellikle son dönemde sahte hesap açımlarda ciddi bir artış gözlemlenmesi bazı ülkeleri harekete geçirdi. O ülkelerden birisi de İngiltere !

İNGİLTERE’DEN SOSYAL MEDYA YAPTIRIMI

İngiltere’de bundan sonra sahte bir Facebook , Twitter hesabı açmış olmanın cezası olacak ! Amaç günümüzde son derece yaygın olarak kullanılmakta olan Facebook , Twitter adreslerinde yanlış bilgiler ile siber suç oranlarının artmasının önüne geçebilmek.

CEZANIN KADEMELERİ ARTACAK !

Sosyal medya üzerinde sahte hesap açan kişilerin bu hesaplar üzerinden yaptıkları eylemlere göre cezalarının katlanacağını ifade edebiliriz. Örneğin sosyal medya üzerinde sahte hesap açıp insanlara küfür edenler için caydırıcı cezalar çıkarılması planlanıyor. İngiltere’nin onay aşamasında olan bu vukuusu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Daha fazla sosyal medya haberi için tıklayınız

Emre Bey {Emre}

“Facebook’ta Sahte Hesap Açanlar Yandı !” üzerine 2 yorum

  1. aciktanatamalar dedi ki:

    Çok iyi olur gerçekten insanlar fake hesaplar açıp kafasına göre küfürler yağdırıyor

  2. Taner dedi ki:

    ingiltere sahte hesap cezası kararı alarak diğer ülkelere örnek umarım, önemli bir durum çünkü, güzel böyle kararlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.