Reklam Alanı
Teknoloji 0

Facebook’tan Doğrulama: Anlık Haberlere Üyelik Özelliği Ekleniyor!

Facebook’tan Doğrulama: Anlık Haberlere Üyelik Özelliği Ekleniyor!

Sosyal medya içerisinde aktif olarak vakit geçiren kişilere yönelik gelişimler hızla devam ediyor. Facebook içerisinde bulunan Anlık Haberler bölümü, gerek yurt içi gerekse global alanda meydana gelen olaylar hakkında anlık bilgi edinilmesinin önünü aralamakta. Haber yayını tamamen gönüllü olarak yürüten yayıncılara destek olmak amacı ile bugün gelen bir güncelleme hem okuyuculara hem de yayın gerçekleştiren kişilere değer verildiğini göstermekte. Bugünden itibaren okuyucular artık istedikleri bir yayıncıya destek olabilmek amacı ile ücretli bir aboneliğe geçebilecek.

Haber Kaynağı içerisinde yer alan En Yeniler bölümüne düşen anlık haberler, bir anda milyonlarca kişinin etkileşimi ile popüler hale gelmekte. Sayfa sahiplerinin bu girişimini karşılıksız bırakmak istemeyen Facebook, isteyen kullanıcıların sayfalara abonelik ücreti altında destek olabileceklerini duyurdu. Şirket tarafından tamamen doğrulan bu hareketin çalışmaları Sonbahar dolaylarında biteceğini ve ilk olarak Avrupa ve ABD içerisinde bulunan küçük gruplarca denenileceği belirtildi. Deneme aşamasında hangi yayıncıların yer alacağı ile ilgili bilgiler vermekten uzak duran Facebook, geçtiğimiz ay yapılan haberlerde böyle bir girişimin ancak talep görmesi durumunda aktif edilebileceğini belirtmişti.

Abone olmayan kişilerin de haber akışı içerisindeki gönderileri görebileceklerini belirten yetkililer, buradaki amacın belirli bir kesimin yayıncıların emeklerini göz ardı ederek onlara ufak bir destek gönderiminde bulunmak olduğu belirtilmekte. Uygulamanın tam olarak global pazara açılması 2018 yılları içerisinde olacak gibi görünüyor.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.