Reklam Alanı
Oyun 0

Fallout 4’e 300 Mod Kuruldu

Bethesda Softworks tarafından geliştirilen ve oyuncuların merakla beklediği Fallout 4, 10 Kasım 2015 tarihinde bizlerle buluşmuştu. O dönemde çıkış yapan birçok oyunu gölgesinde bırakmayı başaran oyuna olan ilginin büyük olması, mod yapımcılarını da harekete geçirmişti. 5 aylık bir sürede geliştirilen 500’e yakın modun 300’ünü kuran bir oyuncu, oyunuyla ilgili resimleri paylaşmaya devam ediyor. 300 modun kurulu olduğu oyundaki detaylar oldukça dikkat çekici.

Creation Engine grafik motoruyla geliştirilen Fallout 4, geliştiricilerine de büyük fırsatlar sunuyor. Özellikle mod geliştiricileri için geliştirilen grafik motoru sayesinde hayal ettiğiniz modları çok fazla çaba harcamadan geliştirebiliyorsunuz. Aklınıza gelmeyecek oyun modlarının bulunduğu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Oyunun genel yapısına aykırı olan ninjalar, samuraylar ve sumoların bulunduğu moda ait resimleri de paylaşan kullanıcı, 4K çözünürlüğe sahip olan modu da denemeyi unutmuyor. Neden böyle bir işe kalkıştığını açıklamyan kullanıcının tam amacı kestirilemiyor. Oyunun genel yapısını fazlasıyla bozan farklı modların kurulmasını çok fazla önermiyorlar. Fallout 4 geliştiricilerinin oyunu bu kadar özgür bırakmasını eleştiren kullanıcılar, modların bir sınırı olması gerektiğini düşünüyor.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.