Reklam Alanı
Oyun 3

Fifa 17’de Grafik Motoru Değişiyor

EA Sports‘un sevilen futbol oyunu serisi Fifa’nın son oyunu merakla bekleniyor. Her yıl olduğu gibi yine rakibi Pes serisi. 2016’da büyük bir gelişme gösteren Pes serisi, Fifa’nın karşısında durabileceğini bir nebze de olsa göstermişti. Bu gelişmelerin üzerine EA yetkilileri Fifa 17 ile birlikte yeni grafik motoruna geçiş yapıyor. DICE tarafından geliştirilen Frosbite grafik motoruyla birlikte daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunmayı amaçlayan EA, herkesin memnun olduğu grafik motorunu değiştirerek büyük bir risk alıyor desek yanılmış olmayız.

EA ve DICE ortaklığıyla geliştirilen birçok oyunda yer alan grafik motoru tekrardan revize edilerek tüm EA oyunları için kullanılacak. Need for Speed serilerinde sıklıkla karşılaştığımız grafik motorunun Fifa 17 için ne kadar uygun olduğu tartışılır. Özellikle Medal of Honor serisiyle birlikte çıkışa geçen Frosbite grafik motorunun revize edilmiş halini henüz kimse görebilmiş değil.

12 Haziran tarihinde gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması beklenen Fifa 17’yi artık daha fazla merak ediyoruz. Umarım gerçekçi ve zevkli oyun anlayışını kaybetmezler. Özellikle Pes 2016‘nın yükseldiği bir dönemde böyle bir hata yapılması bizleri 2010 yılına tekrardan götürebilir.

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

“Fifa 17’de Grafik Motoru Değişiyor” üzerine 3 yorum

  1. asım dedi ki:

    İnsanların en çok beğenerek ve bağımlısı olduğu oyunlar arasında fifa gelir ve her sene yenisi ile devam ederler. grafik motorunun değişmesi iç acıcı

  2. Tequila dedi ki:

    fifa kralken 8 oyunu vardı, o zaman ki durumuna fifa 17 ile erişebilir mi bilmiyorum.

  3. Kemal dedi ki:

    değişmesi de gerekiyordu zaten. bu savaş oyunu motoru ne kadar başarılı olacak göreceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.