Reklam Alanı
Haberler 0

Firmalar YouTube’u Tek Tek Terk Ediyor!

Firmalar YouTube’u Tek Tek Terk Ediyor!

Son 1 hafta içerisinde meydana gelen olaylar, YouTube’nin derinden yara alacağını gösteriyor. Reklamların istenmeyen kategoride gösterilmesi nedeni ile meydana gelen sıkıntılar nedeni ile birçok ulusal firma reklam desteklerini çektiğini belirtti.

Başta PepsiCo, Starbucks, Wal-Mart, FX Networks olmak üzere birçok firma reklamlarının nefret söylemleri, hakaret ve şiddet içerikli videolarda gösterilmesi nedeni ile YouTube’dan kaldırdıklarını belirtti. Zincirleme olarak başlayan bu durum karşısında sırası ile reklamlarını çeken birçok firma gelirlerin oldukça azalmasına neden olacak gibi görünüyor.

Olaylar hakkında açıklama yapan firma yetkilileri ise; Yaşanılan durumların ana temelinin YouTube video filtrelemelerinden kaynaklanan bir durum olduğunu belirtmiştir. Böyle bir durumla karşılaşmalarından dolayı oldukça üzüldüklerini, sahip oldukları markaların bu şekilde videoların içerisinde yer almasının dahi istemediklerini belirterek reklam faaliyetlerinin artık sona erdiğini belirterek açıklamalarına son vermişlerdir.

YouTube ekipleri tarafından yapılan açıklama ise; meydana gelen hataların farkında olduğunu ve sistemsel bazı sorunlar ile arada böyle durumlar ile karşılaştıklarını dile getirerek bazı istatiksel veriler paylaşarak çalışmaları hakkında vermiştir. Her dakika YouTube içerisine 400 saatlik videolar yüklendiğini ve gerekli filtrelemelerden geçirildiğini, tespitlere göre geçen yıl sadece 300 Milyon videonun platformdan kaldırılarak reklamların yayımlanmasını engellediklerini, bu videoların yayını yapan 100,000 kullanıcının reklam hesaplarının kapattıklarını belirtmiştir. Her zaman çözüm odaklı yaklaştıklarını ve ekiplerini bu alanlarda yoğunlaştırarak reklam veren, ajanslar ve ekiplerden kurulu bir organizasyonun gerekli çalışmaları yürüterek sistemlerin geliştirilmesi için çalıştıklarını belirtmiştir.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.