Reklam Alanı
Forum Nedir
Nedir? 1

Forum Nedir?

Forum Nedir?

Forum, belli bir domain altında hostların içerisine site yani forum sahipleri tarafından kurulan bir script türüdür. Site kurucularının belirlediği özellikler içerisindeki bütün insanlar istekleri doğrultusunda üye olabilirler.

Forum, diğer scriptlere göre üyelerin bilgi paylaştığı bir ortamdır.

 

Forumun işleyişi için 3 ana grup gereklidir.

 

Admin: Sitenin kurucu ve en üst yöneticilerinin bulunduğu üye grubudur.  Forum kurallarını istekleri doğrultusunda koyabilirler. Üye olan kişiler bu kurallara uymak zorundadırlar.

Moderatör: Adminlerin belirlediği kişilerin oluşturduğu yönetici grubudur. Forumun işleyişini denetlemek görevini üstlenirler. Moderatör yetkileri forumdan foruma değişiklik gösterebilir. Buna adminler karar verir.

Üye: Üye şartlarını sağlayan ve üye olduğu andan itibaren kurallara uymak zorunda olan kişilere üye denir. Üyeler konu açabilir, mesaj gönderebilir.

Üyesi olmayan hiç bir forum, forum değildir.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Forum Nedir?” üzerine 1 yorum

  1. fevzi dedi ki:

    Forumda da uye bulmak mesele ilk zamanlarda ama tuttugu anda daha bir sey yapmaniza da gerek kalmiyor cidden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.