Reklam Alanı
Teknoloji 2

Futbola Teknoloji Devrimi Geliyor !

Futbol dünya üzerindeki en popüler, en sevilen spor türü olmasıyla hep çok konuşulan bir dal olmuştur. Futbol ile ilgili çok konuşulan, futbol televizyon programlarındaki büyük tartışmaların kaynağı olan hakem hataları önümüzdeki dönemde tamamen sonlanabilir ! Çünkü artık teknoloji futbola daha fazla entegre ediliyor !

HAKEM HATALARI OLMADAN MAÇ KEYFİ

Hakem hataları ülkemizde, tüm dünya genelinde büyük tartışmalara, haksızlıklara sebep olmakta. Son olarak önemli bir hakem hatası krizi Şampiyonlar Ligi finalinde gerçekleşmişti. Teknolojinin futbola dahil edilmesine pek sıcak bakmayan UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinde maçın gidişatını değiştiren hakem hatasından dolayı fikrini değiştirmiş gibi gözüküyor çünkü artık hakem hatalarının önüne geçmek amacıyla hakemlerin pozisyon tekrarlarını izlemeleri mümkün olacak ! Video Asistan Hakem isimli yeni sistem ile artık hakemlerin maçın gidişatını büyük ölçüde etkileyecek kritik hatalar yapmaları önlenmiş olacak. Video Asistan Hakem uygulamasının bir süreliğine deneme sürecinde kalacağı, 2018-2019 sezonunda ise resmen kullanılmaya başlanacağı ifade ediliyor.

 

Emre Bey {Emre}

“Futbola Teknoloji Devrimi Geliyor !” üzerine 2 yorum

  1. Mehmet dedi ki:

    Bence Video Asistan Hakem uygulaması başarılı olur. Maçta yapılan hakem hataları maçı etkiliyor gerçekten hele önemli bir maç ise tepkileri çekiyor.

  2. meyra dedi ki:

    Video asistan hakem uygulamasi cok Yerinde ve olmasi gereken bir durumdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.