Reklam Alanı
Teknoloji 2

Gece Görülen Bazı Rüyaları Neden Hatırlayamayız?

Bilindiği üzere insanlar uyuduklarında bazı rüyalar görebilirler ve bu görülen rüyalardan bazılarını hatırlamak mümkün olmaz. Hatta ve hatta insanın rüyayı görürken görmüş olduğu o rüyayı son derece önemsediğini beynine komut olarak iletmesine rağmen uyandığında rüyasını hatırlaması bazen mümkün olmaz. Peki bunun sebebi nedir? Gece gördüğümüz rüyaları sabah kalktığımızda neden hatırlayamıyoruz?

UYANMA SÜRESİ

İnsanoğlunun neden görmüş olduğu bazı rüyaları sabah kalkar kalkmaz bile hatırlayamadığı büyük bir muammadır. Bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda çok önemli bazı bulgulara rastlanıldı. Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar görülen rüyaları neden hatırlayamadığımızı bizlere gösterdi. Görmüş olduğunuz bir rüyayı kalktığınızda hatırlamanız rüyayı görürken veyahut gördükten hemen sonra uyanmanız ile alakalıdır. Bu durumun istisnası çok nadir de olsa görülebilmektedir. Yani rüyayı gördükten sonra rüya daha tamamlanmadan uyanmanız veyahut rüya hemen bittikten sonra uyanmanız o rüyayı hatırlamanızı daha kolaylaştırır çünkü beynin hafızası bu sistematikle çalışmaktadır. İnsanoğlunun görmüş olduğu kabusları çok iyi bir şekilde hatırlaması da kabus sırasında uyanması ile alakalıdır.

DAHA FAZLA İLGİNÇ BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Emre Bey {Emre}

“Gece Görülen Bazı Rüyaları Neden Hatırlayamayız?” üzerine 2 yorum

  1. Fırat dedi ki:

    Bende bir çok kez rüya görüyorum ancak uyandığım zaman ne gördüğümü hatırlamıyorum bunun nedenini çok merak ediyorum doğrusu.

  2. Anıl dedi ki:

    Ben bazen gece gördüğüm rüyaları hatırlayabiliyorum bazende hiç hatırlamıyorum ama uyanıp direk aklınıza getirdiğinizde hatırlayabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.