Reklam Alanı
Haberler 2

Gmail ile Para Gönderme Devri Başladı

Gmail ile Para Gönderme Devri Başladı

Google, tahmin edilmesi mümkün olmayan bir değişikliğe imza atarak kullanıcı gelişimlerini ne kadar dikkate aldıklarını bir kez daha göstermiştir. Gmail uygulamasında başlayan yeni özellikle ile artık kullanıcılar birbirleri arasında para transferi yapabilecek. Sistemin şuan hazır olduğunu ve para gönderebilme işleminin hem mobil uygulamalardan hem de tarayıcılar üzerinden başarılı bir şekilde gerçekleştirilebildiği belirtilmiştir.

Uygulamanın kullanılabilir bir durumda olması için kullanıcıların ek bir eklenti kurmaları gerektiği belirten Google, eklenti paneli içerisinde aktif bir şekilde bulunan transfer düğmeleri ile kullanıcıların aralarında para transferinin kısa bir süre içerisinde aktif bir hale geleceği belirtilmiştir. Para gönderebilmek için e posta bölümünden gerekli banka işlemlerinin başlatılabilinmesi gerektiği de vurgulanmıştır. Tabi bu işlemin başlayabilmesi için öncelikle ödeme sisteminin tüm dünya bankaları ile entegre edilmesi gerektiğinden şuan bizi ilgilendiren bir gelişme olmadığını belirtmek istiyoruz. ABD içerisinde kısa bir süre içerisinde başlayacak olan uygulama, başarılı bir şekilde sonuçlandırılabilirse tüm dünya ülkeleri üzerinde uygulanması planlanılıyor.

Özellikle ülkemizde PayPal üzerinde meydana gelen yasaklanmanın ardından bu haber bir ilaç gibi gelse de sistemin uygun bir hale gelebilmesi oldukça zaman istiyor gibi görünüyor. Online ödeme sistemini kısa sürede ele geçirecek olan Google, bu girişimi ile kesinlikle başarılı olacağı konusunda yorumlar çeşitli platformlar içerisinde görüntülene bilmektedir.

{phantaso}

“Gmail ile Para Gönderme Devri Başladı” üzerine 2 yorum

  1. Tuncay dedi ki:

    Google, Gmail ödeme sistemini yaygınlaştır ise ne PayPal kalır ne de başka bir sistem. 2 3 yıla kadar birçok ülkede yaygınlaşr gibi

  2. Can dedi ki:

    Eğer yaygınlaşırsa paypal’a güle güle diyeceğiz gibi duruyor. Bitirecek gibi kararınını almış bu Google 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.