Reklam Alanı
Teknoloji 0

Google Android’in Güvenirliğinden Emin

Ünlü arama motoru Google, sahip olduğu işletim sistemi Android’in son derece güvenli olduğuna inanıyor. Google’dan konu ile ilgili yeni açıklamalar geldi !

GOOGLE ANDROİD’E GÜVENİYOR !

Bilindiği üzere son zamanlarda Google‘ın işletim sistemi Android’in güvenirliğine yönelik son derece fazla eleştiri var. Ancak Google şu günlerde Android’in güvenilir olmadığına yönelik eleştirilere yanıt verdi. Google tarafından yapılan açıklamada Android işletim sisteminin dünyanın en güvenilir işletim sistemi olduğu, yazılımın şuan da formunun zirvesi konumunda olduğunu ifade etti. Güvenlik hususunda hergün ayrıntılı bir şekilde çalışmalar yapıldığının altını çizen ünlü şirket Google Play Store üzerinde de virüs rastlanılma ihtimalinin çok ama çok düşük olduğunu ifade etti.  Google, hergün sık sık çeşitli taramaların , sıkı çalışmaların yapıldığını da kaydetti.

BİLİNMEYEN KAYNAKLARDAN GELEN VİRÜSLER 

Google açıklamasında bilinmeyen kaynaklardan yani güvenilir denemeyecek APK v.b. dosya uzantılarından yakındı. Bilinmeyen kaynaklardan indirilen uygulamalar üzerinden virüs bulaşma ihtimalinin son derece yüksek olduğu uyarısı yapıldı.

YAZILIM DÜNYASINDAN DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.