Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 1

Google Glass’a Yeni Patent

Giyilebilir teknoloji sektöründe Google tarafından üretilen Google Glass, ilk çıktığı dönemden itibaren kullanışlı ve göze batmayan görünümü sayesinde akıllı telefonlar ve tabletlerden daha kullanışlı bir rol üstleniyor.

Google cephesinde ise ürünün beğenildiği fark edilerek yeni çalışmalar başlamış durumda. Şu anda birçok araştırma yürüten dev firma, yeni bir patent alma işlemini hedef edinmiş durumda.

Google, giyilebilir cihazı için daha taşınabilir olacak olan bir patenti eklemek için yürüttüğü çalışmalar da amaç Google Glass’ı günlük hayata taşımak olacak. Patent, cihazın gözlük camlarının yerine bir projeksiyon gibi davranıp, aynı işlemleri yerine getirmesine dayanıyor. Çift tarafından mıknatıs bulunduran cihaz, artık bir şapka veya şapkaya benzer diğer aksesuarlara tutturulabilecek.

Patentin alım işlemi tamam ancak hayata ne zaman geçeceği konusunda henüz bir fikir yok. Bununla birlikte Google bu patent de başarılı olmak için çok ince ayrıntılar yapmak zorunda kalabilir sonuçta herkesin rahatı farklı bir şekilde olacaktı. Bu yüzden doğru ayarlamalar yapıldığı takdirde Google Glass her kesime hitap eden bir ürün olacaktır

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Google Glass’a Yeni Patent” üzerine 1 yorum

  1. kamil dedi ki:

    aslında yerel üreticilere verseler çok manyak modeller çıkarabilirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.