Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 2

Google Glass’dan geri adım

Lanse edildiği andan beri giyilebilir teknoloji alanında heyecan yaratan Google’ın popüler ürünü Google Glass geri çekiliyor. An itibarı ile resmi olarak piyasada satılmayan sadece geliştirici sürümünün bulunabildiği Google Glass‘ın akıbeti belli oldu.

Google X araştırma laboratuvarlarının başında ki isim olan Astro Teller,South by Southwest Interactive konferansta yaptığı açıklamalar ile Google’ın Google Glass Hakkındaki stratejisine açıklık getirdi.

Teknolojice-GoogleGlass-4

Büyük lansmanlar,reklamlar ve duyuruları ile ses getiren Google Glass için henüz “erken” olduğunu vurgulayan Teller,Google’ın bu düşüncesi yüzünden ürünü satıştan çektiğini belirtti.

Teknolojice-GoogleGlass-2

Bilindiği gibi Google Glass bazı bölgelerde yasaklara sebep olmuştu. Hatırlatmak gerekirse bir adam Google Glass‘ı ile sinemaya girmek istemiş ve yetkililer telif Haklarını ihlal edeceğinden dolayı izin vermemişti.
Başka bir örnek ise Google Glass’ı kullanan bir müşterinin yemek yediği restorandan diğer müşterilerinin rahatsız olmasından dolayı çıkartıldığı idi.
Amerika’da Çoğu bölgelerde Google Glass ile araba sürmek de yasaklanmıştı.

Anlaşılan o ki Google’ın yenilikçi ürünü Google Glass için öncelikle bazı prosedürler dâhil kat edeceği uzun bir yol var. Umarım Google kullanıcıları bir an önce Google Glass’a kavuşturur.

Teknolojice-GoogleGlass-1

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Google Glass’dan geri adım” üzerine 2 yorum

  1. pascal dedi ki:

    mahremiyet söz konusu değilken bu gözlüğün bu konuda ele alınmasının doğru olmadığı kanatindeyim

  2. Zülküf dedi ki:

    İlk çıktığı gün demiştim aslında ölü yatırım diye ve haklı çıktım. En azından bu yıllarda ölü yatırım ama 10 sene sonra herkesin kullandığı sıradan bir alet olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.