Reklam Alanı
Haberler 0

Google İçerik Sistemini Kontrol Altına Alıyor!

Google İçerik Sistemini Kontrol Altına Alıyor!

Google, içerikler üzerine büyük bir güncelleme getirmeye hazırlanıyor! Yeni gelecek güncelleme ile İnternet dünyasını derinden etkilenecek gibi görünüyor. Algoritmalar üzerine sürekli değişiklikler getiren Google, meydana gelen güncelleştirmeleri çoğu zaman paylaşmamakta idi. Bu sefer tanımlanacak algoritma hakkında bilgi veren teknoloji devi, içerik paylaşımı yapan siteleri uyarmak istediğini dile getirdi. Algoritma yapılarında meydana gelen değişikliklerin site yapılarında büyük değişimlerin oluşmasına neden oluyordu. Bu algoritma gerçekten ortalığı karıştıracak gibi görünüyor.

Google, yeni güncelleştirmesini haber sitelerini hedef alarak gerçekleştirmiş gibi görünüyor. Ajans üyelikleri ile havuzlardan alınan haber paylaşımlarının önüne geçmek isteyen sistem, içeriklerin özgünleştirilmesi gerektireceğini, aksi halde doğrudan paylaşım yapan sitelerin Google News sisteminden çıkarılacağı ifade edilmektedir. Bu kararın alınmasınında birçok durumun etken olarak gösterildiğini dile getiren Google, ajanslar tarafından paylaşılan bir haberin aynı anda birçok site üzerinden paylaşılıyor olması kendilerine de zarar verdiğini ifade etmiştir.

Aynı başlık, aynı içerikten binlerce haberin olmaması gerektiğini dile getiren Google Ekipleri, öncelikle içeriklerin düzenlenmesi gerektiğini ifade ederek haksız rekabet oluşumunu kaldırmak istediklerini ifade etmiştir. Artık ülkemizde haber siteleri AA, DHA gibi sitelerden üyelikler alarak haber paylaşımını otomatik yapmak işe yaramayacak. Uygulama sadece ülkemiz için özel olarak uygulanan bir durum olmadığını dile getirerek Global alanda yayın yapan tüm haber siteleri için geçerli olduğunu belirtmek istiyoruz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.