Reklam Alanı
Android Uygulamaları 7

Google Keep Not Defteri Uygulaması

Google Keep

Günümüzde not almak için kağıt kalem taşımak zorunda kalmıyor ve akıllı cihazlarımız ile bu işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Google Keep uygulaması da bu nokta da bizlere büyük bir kolaylık sağlıyor. Gelin hep beraber Google Keep not defteri uygulamasını inceleyelim…

Sade Ve Oldukça İşlevsel

Google Keep not defteri uygulaması, piyasada bulunan diğer not defterlerine göre çok daha az yer kaplıyor ve gereksiz tüm ayrıntılardan kaçınılarak tasarlanmış bir yazılım. Google Keep, sadece işini yapan ve sizin için gereksiz olan tüm şeylerden arındırılmış bir program ki Google Keep not defteri uygulaması ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Oldukça basit bir ara yüze sahip olan Google Keep uygulamasını akıllı telefonlarınıza kolaylıkla indirebilirsiniz.

Tüm Cihazlarla Entegre Çalışıyor

Google Keep uygulamasını diğer not defteri uygulamalarından ayıran en önemli özellik ise Google Drive alt yapısını kullanıyor olmasıdır. Bu sayede Google Keep uygulamasını Android, İOS ya da Windows işletim sistemine sahip telefonunuza kurabilir ve istediğiniz zaman bilgisayarınızdan ya da tabletinizden notlarınıza kolaylıkla erişebilme imkanı bulabilirsiniz. Sadece tek mail adresi üzerinden ulaşım sağladığınız erişim ile tek mail hesabını tüm cihazlarınızda kullanabilir ve bu notları tüm cihazlarınızda ortak olarak yönetebilirsiniz.

Google Keep Not Defteri Uygulaması İle Neler Yapılabilir?

 • Google Keep uygulaması ile ilk olarak sıradan her not defteri ile yapabileceğiniz gibi notlarınızı yazarak kayıt edebilme imkanı sunuyor. Aynı zamanda bu notları hazırlarken de farklı renkleri kullanma imkanı tanıyor.
 • İkinci olarak ise Google Keep not defteri uygulaması ile sesli bir şekilde not kaydı Çoğu not defterinde bulunmayan bu özellik sayesinde klavyeye hiç ihtiyaç duymadan telefonunuzda konuşarak not kaydı yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu notları ses dosyası olarak kayıt ederken diğer yandan da bunları metin dosyası haline çeviriyor. Yani siz konuşuyorsunuz Google Keep uygulaması sizler için yazıyor.
  Üstelik bu ses dosyasını daha sonra bilgisayarınızda ya da diğer cihazlarınızda indirerek ses dosyası halinde de kullanabiliyorsunuz.
 • Üçüncü olarak ise Google Keep uygulaması ile resim çekerek not tutabiliyorsunuz. Diyelim ki bir ürünü beğendiniz ve hemen fotoğrafını çekebilir yanına özelliklerini veya fiyatını girebilir daha sonra bunlara bilgisayarınızdan da bakabilirsiniz.
  Ya da Google Keep uygulaması ile çektiğiniz bir resmin üzerine çizimler yapabilir ve bu çizimleri ister daha sonra kullanmak için saklayabilir isterseniz de arkadaşlarınız ile birlikte paylaşabilirsiniz.
 • Dördüncü olarak ise liste yöntemini kullanabilirsiniz. Google Keep uygulaması sizlere bir iş listesi yapma imkanı tanıyor. Bu sayede gün içerisinde yapacaklarınızı ya da alışveriş yaparken alacaklarınızı vs. Google Keep not defteri uygulaması sayesinde hiçbirini atlamadan tamamlamış oluyorsunuz.
  Yine bu listede eksik yaptığınız veya ne kadarını tamamladığınızı görmek isterseniz bilgisayarınızdan da ulaşabilirsiniz.

Google Keep uygulaması tüm bu barındırdığı özellikler ile not defteri uygulaması arayan kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiş.

Google Play için: Google Keep

App Store için: Google Keep

Chrome için: Google Keep

Google Keep

 

Google Keep

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Google Keep Not Defteri Uygulaması” üzerine 7 yorum

 1. Abdullah Kilim dedi ki:

  Google süreli insanların yararına olabilecek ürünler çıkarıyor, projeler üzerinde çalışıyor. Bu da birçok projesi gibi gayet kullanıcı dostu bir uygulama olmuş.

 2. seyda özmen dedi ki:

  böyle bir uygulamaya ihtiyac vardı çok iyi oldu yapanlara helal olsun

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Şeyda Hanım,Google Keep uygulamasının yapımcısı tabi ki Google 🙂

 3. Alparslan dedi ki:

  güzel bir uygulamaya benziyor ancak telefonumun kendi not alma uygulamasıda epey kullanışlı. sanırım ihtiyacım olmayacak.

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Alparslan Bey,Haklısınız fakat telefonunuzda ki uygulama ile aldığınız notlar telefonunuzda kalacaktır.Oysa ki Google Keep uygulaması Chrome’a entegre edilerek aldığınız notları bilgisayarınızda da görmenizi sağlayacaktır.

 4. Can dedi ki:

  Gayet güzel ve kullanışlı bir uygulama. Ben özellikle hatırlatıcı özelliğini kullanıyorum.

 5. Ferhat dedi ki:

  Google’nin en çok kullandığım uygulamalarından birisi gerçekten çok kullanışlı bazı özellikleri bilmiyordum bunlarıda sayenizde öğrenmiş oldum teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.