Reklam Alanı
Teknoloji 0

Google Maps’e Müthiş Bir Yenilik Geliyor!

Google Maps’e Müthiş Bir Yenilik Geliyor!

Google Maps, son yıllarda oldukça büyük güncelleştirmeler alarak kullanıcılarına etkili sonuçlar vermeye çalışmakta idi. navigasyon alanında büyük eksiklikleri bulunan uygulama için yakında oldukça büyük bir güncelleme geleceği dile getirildi. Gelecek güncelleme ile artık yanlış adres tarifini tamamen ortadan kaldıracak olması birçok kişinin sorunlarına çözüm getireceği düşünülmekte.

Özellikle şehirler arası gerçekleştirilen seyahatler için rehber niteliğinde kullanılan Google Maps, birçok kişi için vakitten tasarruf olarak gösterilmekte. Kullanılan akıllı telefon ya da tabletlere göre faklı sonuçlar vermesi, bazı adres karışıklıklarının meydana gelmesine neden olmakta. yaşanılan sorunların darkında olduğunu dile getiren yetkililer yakın bir zamanda oldukça gelişmiş bir güncelleme geleceğini dile getirmekte. Artık Google Maps’ın yalnız olmadığı, Street View yazılımı ile beraber çalışacağı bilgisi paylaşıldı.

Gelecek güncelleme ile adres tariflerinin görseller ile sağlanacağı, gidilecek adres başta olmak üzere tüm yol bilgisinin görüntüler ile tarif edileceği ifade edilmekte. Adım adım hangi yol aşamalarının kullanılması gerekildiğini gösterecek. Oldukça gelişmiş ve güzel olan bu güncelleme ile birlikte yanlış yol tarifleri ya da sapakların kapalı olup olmadıkları kontrol altına alınabilecek.  Adres takibi istediğiniz andan itibaren tüm aşamalar görseller şeklinde telefonun ön belleğine gönderilmektedir. İstenilen resme tıklanılması durumunda güzergah ile ilgili bilgiler, dönüşler görselli bir şekilde aktarılmaktadır. Yakın bir zamanda gelecek güncelleme ülkemizde de sunulacaktır.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.