Reklam Alanı
Haberler 0

Google, Piyasadaki En Güvenli Android Telefonları Açıkladı

Google Piyasadaki En Güvenli Android Telefonları Açıkladı

Android sistem ile çalışan uygulamalar, son zamanlarda özellikleri ve fiyatlarının yanında sunmuş olduğu güvenlik sistemleri ile karşılaştırılmaktadır. Bu durum karşısında sessizliğini bozan Google ise piyasa içerisinde aktif olarak yer alan uygulamalar arasından en güvenilir olanlarını listeledi.

Günümüzde azımsanmayacak kadar telefon üreticisi vardır. farklı kategoriler içerisinde birbirinden farklı özelliklere sahip milyonlarca telefon şüphesiz ki Android sistemini kullanarak faaliyet yürütmeye çalışmaktadır. Çeşitliliğin fazla olması nedeni ile firmalar bünyelerinde yer alan uygulamaların güvenliklerini tam olarak sağlayamıyor. Zararlı yazılımlar konusunda güncelleme desteklerine göre açıklık bulunan Android sistemi içerisinde her telefon eşit bir statüde yer alamıyor.

Google, kendi payına düşen gereklilikleri yerine getirerek her ay güvenlik güncellemeleri yaparak üretici firmalara gerekli dosyaları göndermektedir.  Bu güncellemeleri firmalarına uygun olacak şekilde düzenleyip güncelleştirmeleri yapan firmalar ise En güvenilir telefonlara sahip olarak gösterilmektedir. Bu anlamda marka ve modeller ile bir sıralara yapılacak olursak;

En güvenilir telefon sıralamasının liderliğinde Google Pixel yer almaktadır. Arkasından sırası ile Nexus 6 ve 5 modellerinin varyasyonları ile beraber yer aldığını görmekteyiz. Tek ürünü ile listede yer almayı başaran bir diğer ürün ise Motorola Moto Z olarak karşımıza çıkmaktadır. Samsung, şaşırtıcı bir sonuç ile listeye sadece S7 ürünü ile dahil olabilmekte. LG, son amiral gemilerinden birisi olan LG V20 ile listenin son sıralarında yer alarak güvenirlik durumunu tescilleyen ürünler arasına girmeyi başarmıştır.

Listenin başında yer alan Google Pixel hakkında daha fazla bilgi almak için daha önce kaleme aldığımız Google Pixel Ve Pixel XL İncelemesi yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

 

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.