Reklam Alanı
Google play
Nedir? 1

Google Play Nedir?

Google Play Nedir?

İlk adı “Android Market” olan Google Play, 2008 yılında Google şirketi tarafından Android telefonların tümüne girmeyi başarmıştır. Telefona uyumlu uygulamaların tümünü indirmeye yarayan bir araç görevi görür. Güvenli olmayan hiç bir uygulama bulunmamaktadır.

Google Play içerisinde 2 milyona yakın uygulama bulunduran bir markettir. Market düzeni oldukça iyi olmakla birlikte, kategorilendirilmiştir. Ücretli ve ücretsiz uygulamalar bulunmaktadır. Ücretli bir uygulama satın alınırken korkmamızı sağlayan bir güvenli bir markettir.

Diğer bir konu ise Google Play, tüm bilgileri kaydeder. Yani yeni bir telefon aldınız. Aynı Google hesabını kullanırsanız diğer telefonunuzda hangi uygulamalar olduğu görebilir, onları tekrar indirebilirsiniz. Ücretli bir uygulamayı sildiğiniz de ve ya cihaz değiştirdiğiniz de tekrar ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Google Play Nedir?” üzerine 1 yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    Açıkçası google playda çeşitlilik yok fazla, bana uygun bir oyun yok mesela.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.