Reklam Alanı
Android 2

Google Play’e Yeni Ödeme Dönemi Geliyor!

Google Play’e Yeni Ödeme Dönemi Geliyor!

Google, akıllı telefon piyasasından ki payını oldukça arttırdı piyasaya baktığımızda Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların oldukça çok olduğunu görebiliyoruz. Google kendi sunduğu işletim sisteminin marketi olan Google Play markette de ödeme seçeneğini geliştirmeyi hedefliyor.

Kredi kartının yanında artık mobil ödeme seçeneğinde faturaya yansıtılarak da alışveriş imkânı sağlanması planlanıyor. Yani Google Play üzerinden bir uygulama ya da oyun satın aldıktan sonra bunun ücretini isterseniz telefon faturanıza yansıtabileceksiniz. Bu da demek oluyor ki Google Play’den alacağınız bir uygulama veya oyunu taksitli bir şekilde dahi alabilecek konuma geleceksiniz.

Daha fazla kullanıcı çekmek istiyor

 

Google, Android kullanıcılarının çoğunluğuna dikkat çekerek daha fazla kullanıcı hedeflediklerini ve bunun için ise tüm kolaylıkları sağlamak için adım atacaklarını açıkladı. Ödeme kolaylıkları yapması ile daha çok kullanıcı çekip aynı zaman da daha canlı bir markete sahip olmak istiyor.

Uygulama geliştiricilerde unutulmadı!

 

Google, Android işletim sistemi uyumlu uygulama geliştiricileri de unutmadı ve bu kişiler için de geliştirici hesabı için daha uygun paketler yaparak yetenekli uygulama geliştiricileri kazanmak istiyor. Yani artık uygulama geliştiriciler 1 – 2 dolar gibi bir ücrete 2 3 ay boyunca geliştirici hesabı oluşturabilecek ve bu hesapları ile uygulamalarını veya oyunlarını halka sunabilecek bu sayede gerçek bir geliştirici hesabı açıp açmama konusunda hazır olup olmadıklarını görebilecek.
Google aynı zamanda ara sıra uygulama geliştiricilere özel uygun ve farklı üyelik paketleri de oluşturmayı planlıyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Google Play’e Yeni Ödeme Dönemi Geliyor!” üzerine 2 yorum

  1. Emre dedi ki:

    Oyunu satın aldıktan sonra telefon faturamıza yansıtabilmemiz zaten yeterince kullanıcı çeke bilmek demektir.
    Bence bu proje tutar

  2. Umut dedi ki:

    Mobil ödeme seçeneği bir an önce gelmeli, kredi kartını online alışverişlerde kullanmayı sevmiyorum çünkü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.