Reklam Alanı
Haberler 0

Google’a Reklam Engelleyici Uygulama Geliyor!

Google’a Reklam Engelleyici Uygulama Geliyor!

Teknoloji dünyasına bomba gibi düşen bu haber birçok kişinin heyecanlanmasına neden oldu. Yapılan birçok yorumda Google’ın kendi bacağına sıktığı söylense de işin arka penceresi gerçekten heyecanlı gibi görünüyor. Gelecek hafta Chrome tarayıcısına entegre edilecek reklam engelleyicisi, kullanıcıların rahatsız olduğu reklamları kapatabilme olanağı sağlayacak. Bu hamle ile reklamların daha çok kitleye hitap etmesini amaçlayan yetkililer, ilgi çekmeyen ya da kullanıcılara rahatsızlık uyandıran reklamların tespitini de yapabilecek.

Web site sahiplerinin temel gelirlerinden birisi olarak gösterilen Reklamcılık kullanıcıları bazen çileye sokabiliyor. Google reklamları ya da bazı iştirak firmaların sunmuş olduğu reklamlar çok farklı içerikler ile kullanıcıların dikkatini çekebiliyor. Burada amaç hangi türden olursa olsun, hangi firmaya ait olursa olsun rahatsız edici tüm reklamları engellemek ya da kapatmak gibi görünüyor. Birçok kullanıcı bu sorunla karşılaşmamak adına AdBlock gibi yardımcı uygulamalar kullansa da işin büyük bir boyutu Google ile sistemler arasında olduğunu herkes biliyordu.

Google’nin bu hamlesi ile kendi bacağına sıktığını düşünen kişi sayısı bir hayli artmaktadır. İşin iç yüzünü düşününce ilgi görmeyen ya da rahatsız edici reklamları kapatmak aslına bakılacak olursa şirkete büyük bir gelir kazandıracaktır. Kullanıcılar tarafından benimsenecek ilanlara olan ilginin artmasını sağlayacak bu proje hem kurumsal firmaların işine yarayacak hem de Google’nin gibi görünüyor. Yazımızın başında uygulamanın bu hafta çıkacağını belirtmiştik. Eğer bir aksilik olması durumunda bu ay sonuna kadar kesinlikle gelebielceğinden emin olabilirsiniz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.