Reklam Alanı
Teknoloji 0

Google’da Yükselmenin Yolları

Günümüzde teknoloji dünyasında oldukça fazla sayıda webmaster ve internet sitesi bulunmakta ve haliyle bu internet siteleri dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da birbirlerini geçmek için yoğun bir çaba sarfetmekteler. Ancak Google’da yükselmek emek ve sabır isteyen bir iş olduğundan dolayı Google’da yükselmek son derece meşakatli bir yol… Bu yazımızda Google’da yükselmenin yolları hakkında püf noktalara değinmeye çalışacağız;

İYİ BİR SUNUCU

Bir internet sitesi için en önemli konulardan birisi sitenin iyi bir sunucuda barınmasıdır. Sık sık sitenin kapalı kalması veyahut sitede ziyaretçilerin hızlı bir şekilde dolaşamamaları Google’da olan değerinizi de olumsuz yönde etkileyecektir. Sitenizin sürekli online kalması ve sunucunun ağır çalışmaması gerekir. Bu yüzden kaliteli bir sunucu önemli bir başlangıçtır.

İSABETLİ BİR DOMAİN

Hedefinize yönelmek için son derece iyi bir domain seçmeniz gerekiyor. Uygun, isabetli bir domain sizin Google’da yükselmesini sağlayacak temel faktörlerden birisidir. Google‘da yükselmek anlamında kaliteli, hit almaya son derece müsait anahtar kelimelerin söz konusu olduğu alan adları tercih etmelisiniz.

İÇERİK

Sitenizi iyi bir domain ve iyi bir sunucu ile oluşturduktan sonra en önemli kısım içeriklerinizin kalitesidir. Google hususunda özgün ve düzgün bir ifadeyle yazılmış olan metinler oldukça değerlidir. İçeriklerinizi oluştururken hedef kitleye hitap edebilecek konularda yazılar yazmalı, çöp içerikten uzak durmalısınız.

GÜNDEMDEN UZAKLAŞMAYIN

Siteniz haber sitesi olmasa dahi gündemden anahtar kelimeleri seçmeye özen gösterin. Gündemden kopmayan güncel bir internet adresi son derece önemlidir. Gelişen olayları alanınıza göre güzel bir dille ifade edin.

BACKLİNK ÇALIŞMALARI

Kaliteli sitelerin sahipleri ile yapacağınız backlink anlaşmaları da önemlidir. Pagerank değeri, kalitesi yüksek internet sitelerinden kendi internet sitenize link almak faydalı olacaktır.

SİTE HARİTASI

Bir site haritası oluşturmalı ve o haritayı Google servislerine kaydetmelisiniz. Bu sayede botlar sitenize düzenli olarak ziyarette bulunacaklardır.

SOSYAL AĞLAR

Sosyal ağlardan sağlıklı bir şekilde faydalanmaya çalışın.

SPAM TUZAKTIR

Spam içerikler , spam olarak anlaşılabilecek bazı reklam yolları kısa zamanda gelir , hit elde ettirsede uzun vadede büyük bir risktir. Spam mailler hususuna da son derece dikkat edin.

 

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.