Reklam Alanı
Android Uygulamaları 0

Google’ın Asistant’ı, Apple Siri’ye Karşı

Google’ın Asistant’ı, Apple Siri’ye Karşı

 

Asistan dediğiniz, aktif olan her insanın yeri geldiğinde hayatını kolaylaştırmaktadır. Apple’ın Siri’si, Google’ın Asistant’ı derken hangisi daha iyi karar vermek zor. Bizde bunu kimin daha iyi yaptığını kanıtlayan bir kaç özellikten bahsederek sizleri doğru yönlendirmek için çabalayacağız.

Google Asistant

Tabanı Android kullanım için uygun olsa da artık her işlemciye uyum sağlamaktadır. Öncelikle mail kullanımı için hayata geçmiş olan Google Asistant şimdilerde sizin yerinize birçok bilgiyi araştırıp, sunmaktadır. Ajandanızın takibini yapmakta zorlanıyorsanız sizin için yeterince ilgili olarak takibini yapar. Bunun yanı sıra trafik yoğunluğu, hava durumu, harita, ulaşım seferleri ve birçok konuda siz talep etmeden birçok bilgiyi sizinle paylaşmaktadır. Dilerseniz yazarak dilerseniz sesli iletişim yöntemi ile onu gerçek bir asistan olarak kullanabilirsiniz.

Hayatın en rahat şekilde kolaylaşabilmesi için Google Assistant birçok uygulama sunmaktadır. Kullandıkça memnuniyetinizin arttığını göreceksiniz.

 

Siri

Apple markasının uzun bir süre sonra kullanıcı ile tanıştırdığı asistan tabanlı olmasına rağmen aslında bir arkadaş özelliği taşıyan Siri, hayatı sadece cihaz içerisinde kolaylaştırmaktadır. Onunla konuşarak cihazınızda bulamadığınız her uygulamayı bulabilir ve sizi rahatlıkla yönlendirmesini izleyebilirsiniz. Aynı zamanda sizinle sohbet eden, sorularınıza cevap veren ve resmen bir arkadaş özelliği taşıyan Siri şimdilerde popülerliğini korumaktadır.

Android kullanıcıları ile iOS kullanıcıların rekabetine konu olan bu uygulamaların hangisinin daha iyi olduğuna yine kullanıcılar karar vermektedir. Google Asistan‘ı rakibi Siri’den daha iyi kılan bunların dışında birçok özellikle bulunmaktadır. İnsanlar, çalıştıkları süre boyunca kendilerini ciddi anlamda asiste edecek adaylar aradıklarından dolayı Asitant her zaman daha kullanışlı olarak kalacaktır. Arkadaşça bir uygulama yerine asiste eden bir personel havası olan bu uygulamayı kullanmakta bir o kadar kolaydır. Yapmanız gereken tek şey Google’ın sizi yönlendirmesine izin ve yetki vermenizdir. Sizin yerinize birçok planlamayı yapması için asistanınıza güvenin.

Peki,siz hangisini tercih ediyorsunuz?

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.