Reklam Alanı
Teknoloji 1

Google’ın Gmail Şakası Kötü Sonuçlandı

Dünya üzerindeki en yaygın arama motoru olan Google tarafından dün tarihlerden 1 Nisan 2016 olduğundan dolayı teknoloji tutkunlarına bir şaka yapılmak istendi. 1 Nisan gününe özgü olarak Gmail için bir özellik geliştiren Google, Gmail serivisini kullanan teknoloji tutkunlarına ilginç bir sürpriz hazırladı. Dev arama motoru tarafından Gmail uygulamasındaki mail gönderme kısmındaki ‘Gönder’ butonunun yanına bir başka ‘Gönder’ butonu daha eklendi. 1 Nisan tarihine özgü olarak eklenen butona tıklandığında karşı tarafa çizgi film animasyonu gönderildiğinin bilgisine ulaşıldı. Bu ilginç şaka butonuna yanlışlıkla tıklayan kullanıcılar çok zor durumlarda kaldılar.

KULLANICILARDAN TEPKİ GECİKMEDİ

Google tarafından hazırlanan şaka Gmail kullanıcıları için beğenilmedi ve iddiaya göre bazı kişiler bu ilginç şaka sebebiyle işlerinden oldular. Hatasını anlayan dev şirket Google tarafından bir açıklama geldi ve yapılan açıklamada Gmail kullanıcılarına üzgün oldukları belirtildi. Ünlü şirket şaka için eklenmiş olan özelliğin baş ağrıtmaktan öteye gidemediğini ifade etti ve bu durumdan ötürü üzgün oldukları hususunu da kaydetti.

TEKNOLOJİ GÜNDEMİNDEN DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

 

Emre Bey {Emre}

“Google’ın Gmail Şakası Kötü Sonuçlandı” üzerine 1 yorum

  1. Berk dedi ki:

    Dünya devi milyonlarca kişinin kullandığı böyle önemli bir uygulama üzerinde bir nisan şakası yaparsan olacağı bu tabiki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.