Reklam Alanı
GoPro Odyssey
Donanım 0

GoPro, Odyssey Kamerasıyla Sanal Gerçekliğe Yeni Bir Soluk Getirdi

GoPro Odyssey

Genel olarak filmlerde ve televizyon programlarında kullanılan aksiyon kameralarının en çok tercih edilen markalarından biri olan GoPro, şimdilerde ise sanal gerçeklik teknolojisine yeni bir soluk getiren cihazı Odyssey ile gündemde. Aslında GoPro Odyssey kameraların sıradan çekim yapan 360 dereceli kameralardan oldukça farklı bir sistemi var. Üzerinde tam 16 adet kamera bulunan ve tasarım olarak da uzay mekiğine benzeyen GoPro Odyssey kamerada aslında hemen her kamera birbirinden bağımsız olarak çalışmakta. Fakat elektrik gücünü ve yönetimini tek bir sistem üzerinden alan kameralar hem 360 derece çekim yapabiliyor hem de 3 boyutlu çekim yapabiliyor.

8K Çözünürlük İle Eşine Az Rastlanır Bir Teknoloji

 

16 farklı kameranın bulunmasının yanı sıra çözünürlük olarak da GoPro Odyssey kameranın kolay kolay kolay ulaşılamayacak bir yerde olduğunu söylemek gerekiyor. Zira kameranın çözünürlük desteği şuan için akıllı televizyonlarda yeni yeni denenmeye başlayan 8K teknolojisi. Hali hazırda 4K kameraların yeni yeni giriş yaptığı sektörde 8K çekim ile üst düzey bir deneyim sunan GoPro Odyssey aslında çok daha profesyonel çekimlere hitap ediyor. Özellikle son dönem aksiyon filmleri için kullanılacağı düşünülen kameranın fiyatı da bu durumu kanıtlıyor. Zira tüm teknolojisi ile birlikte GoPro Odyssey 15 bin dolar gibi bir fiyat karşılığı satışa sunuldu. Ülkemiz için bakacak olursak bu fiyatın daha da artacağını söylemek mümkün.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.