Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

Görme Engelliler İçin Facebook iOS Güncellendi !

Bilindiği üzre teknolojinin son derece gelişmiş olmasına rağmen hala engelli insanlara tam anlamıyla yardımcı olunamıyor. Bu doğrultuda daha anlamlı şeyler yapmak gerekiyor.

Akıllı telefonlar üzerindeki bazı uygulamalar engellilerin de telefon kullanabilmelerini sağlamakta. Akıllı telefonlar için yapılmış olan çok önemli bazı uygulamaların söz konusu olduğunu ifade edebiliriz. Son zamanlarda duyarsızlık nedeniyle eleştiri alan platformlardan birisi olan Facebook tarafından bu doğrultuda , iddialara cevap niteliğinde bir güncelleme geldi. Facebook uygulamısının engelliler için güncellendiği bilgisine ulaşıldı.

FARKLILIK NE?

Facebook tarafından gelen yeni güncelleme ile birlikte artık engelliler Facebook’tan daha iyi bir şekilde yararlanabilecekler. Facebook’un yeni uygulaması görme engelliler için bir deva niteliği taşıyor. Elimize ulaşan bilgiye göre Facebook üzerinden artık görme engelli bir kişinin paylaşılan resimler , yorumlar hususunda daha fazla bilgi sahibi olması mümkün. Çünkü Facebook’a gelen yeni güncelleme ile birlikte resim görme engelli olan kullanıcıya anlatılıyor. Yeni güncellemenin şuan için sadece iOS yazılımı için aktif olduğunu siz değerli okurlarımıza hemen iletelim. Yakında diğer işletim sistemleri için de aktif hale getirilmesi bekleniyor.

TEKNOLOJİ GÜNDEMİNDEN DAHA ÇOK HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.